Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Ocena produktu
Wersja językowa
Format
Producent
PEGI

Gry cyfrowe na Xbox

Gry na konsole z rodziny Xbox są dostępne w wersji pudełkowej i cyfrowej. Dotyczy to zarówno ekskluzywnych produkcji, jak i tytułów multiplatformowych. W naszej ofercie znajdują się gry cyfrowe wydawane przez takie firmy, jak Electronic Arts, Ubisoft, Capcom, czy sam Microsoft.

Zakup gier cyfrowych na Xbox

Gry cyfrowe na konsole Xbox One i Xbox series X/S są dostępne pod postacią specjalnych kodów umożliwiających pobranie zawartości zakupionej gry. Otrzymany po zakupie kod realizuje się w menu sklepu z poziomu konsoli. Wprowadzenie klucza przypisze dany tytuł do konta użytkownika i pozwoli wykonać proces instalacji. Pozyskana w ten sposób gra zostanie przypisana do danego konta użytkownika i będzie on mógł z niej korzystać także na innych egzemplarzach konsol po zalogowaniu.

Ekskluzywne gry na Xbox

Producenci konsol dbają nie tylko o swój sprzęt, ale także o ekskluzywną zawartość pozwalającą przekonać do zakupu sprzętu graczy. Microsoft inwestuje w wiele tytułów dostępnych na konsolach Xbox One i Xbox Series X/S, a także na PC. Koncern traktuje komputery, jako część środowiska Xbox. Gry cyfrowe Microsoftu nierzadko posiadają funkcję Xbox Play Anywhere, co pozwala na ogrywanie ich zarówno na konsolach, jak i pecetach.

Wśród flagowych marek Microsoftu można wymienić serie Forza Motorsport, Forza Horizon, Minecraft, czy Halo. Warto odnotować, że gry cyfrowe są niekiedy dostępne w wersjach, których nie można zakupić w edycji pudełkowej.

Cyfrowe gry multiplatformowe na Xbox

Microsoft nie zamyka swoich platform na zewnętrznych wydawców i współpracuje z nimi przy wydawaniu gier multiplatformowych, czyli dostępnych na różnych sprzętach. Oznacza to, że nie ma przeszkód w nabyciu cyfrowych wydań takich serii gier, jak FIFA, DIRT Rally, Resident Evil czy Assassin's Creed. Wybierając grę multiplatformową na konsolę Xbox należy pamiętać, aby wybrać odpowiednią wersję. Każda platforma obsługuje inny system kluczy, dlatego kod z wersji dedykowanej np. Playstation 5 nie zadziała na konsoli Xbox series X/S

Sprawdź naszą ofertę gier cyfrowych na konsole Xbox One i Xbox series X/S. Wybierz interesujący cię tytuł i ciesz się wirtualną rozrywką.

więcej

Gry cyfrowe na Xbox – najczęściej zadawane pytania