Sennheiser

Filtruj
Kategorie
Kolor
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Marka Sennheiser

Sennheiser - producent mikrofonów i słuchawek

Sennheiser electronic GmbH & Co. KG to niemiecka, rodzinna firma założona w 1945 roku przez wynalazcę i przedsiębiorcę Fritza Sennheisera, który pełnił funkcję prezesa firmy. Marka zasłynęła jako producent nowoczesnej elektroniki użytkowej, w tym: mikrofonów, słuchawek, zestawów słuchawkowych oraz akcesoriów telefonicznych. Wśród produktów firmy znajdą się wyroby dedykowane konsumentom detalicznym, a także profesjonalne rozwiązania dla biznesu i edukacji.

Pierwszym produktem marki był woltomierz lampowy - przyrząd pomiarowy do mierzenia napięcia elektrycznego. Dynamiczny rozwój firmy i sukces urządzenia spowodował, że w roku 1955 Sennheiser zatrudniał już 250 osób, a w roku 1957 powstał pierwszy mikrofon bezprzewodowy Sennheiser przeznaczony do zastosowań telewizyjnych, wykorzystujący do działania lampę elektronową. Produkt odróżniał się od mikrofonu konkurencji dużo większym zasięgiem sięgającym nawet do 100 metrów i umożliwiał pracę do 5 godzin. Rok później firma wypuściła na rynek urządzenie tranzystorowe umożliwiające jednoczesną pracę dwóch systemów na dwóch oddzielnych częstotliwościach.

Sprzęt studyjny Sennheiser

W roku 1968 powstał nadajnik Sennheiser SK 1007, który oferował zauważalnie wyższą jakość dźwięku i zdobył uznanie w środowisku studyjnym. Kolejne lata przyniosły firmie Sennheiser następne sukcesy. M.in. w roku 1978 odbyła się premiera wielokanałowego systemu bezprzewodowego, w którego obudowie można było zamontować aż 6 odbiorników. Tym samym, Sennheiser zaczął wyznaczać trendy i standardy w scenicznych technologiach bezprzewodowych i stał się liderem w swojej branży.

Rok 1987 przyniósł Fritzowi Sennheiserowi Oscara Technicznego przyznawanego przez Amerykańską Akademię Filmową za mikrofon kierunkowy MKH 816-gi, a w roku 1996 firma została wyróżniona nagrodą Emmy za osiągnięcia w rozwoju technologii bezprzewodowej transmisji dźwięku. Założyciel i prezes firmy zmarł 17 maja 2010 roku, ale marka nieustannie się rozwija wprowadzając na rynek coraz to bardziej innowacyjne rozwiązania.

Oferta marki Sennheiser

W bogatym asortymencie marki dostępne są wysokiej klasy mikrofony, słuchawki, słuchawki lotnicze, słuchawki multimedialne, zestawy słuchawkowe, systemy konferencyjne i informacyjne, głośniki i aparaty słuchowe.

Słuchawki Sennheiser gwarantują naturalne i wysokiej jakości brzmienie, a szeroka gama modeli umożliwia dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb. Znajdą się tu m.in. słuchawki nauszne Sennheiser oraz słuchawki douszne lub wokółuszne dostępne w modelach przewodowych oraz bezprzewodowych.

więcej