Filtruj
Kategorie
Dla kogo
Marka
Kolor
Dostępność
Ocena
Cena
Sprzedawca

Polar

Polar to fińskie przedsiębiorstwo założone w 1977 roku w Kempele. Jego pierwszym patentem był sposób bezprzewodowego pomiaru tętna. W roku 1982 marka stworzyła Sport Tester PE 2000, który był pierwszym powszechnie dostępnym miernikiem tętna w formie zegarka. Od tego czasu przedsiębiorstwo regularnie wprowadzało na rynek kolejne innowacyjne produkty dedykowane sportowcom. Firma powadzi też stałą współpracę naukową w zakresie badań nad treningami i wydolnością organizmu.

Zegarki sportowe Polar

Zegarki Polar są najbardziej popularnym produktem z asortymentu firmy. Nowoczesne smartwatche, takie jak Polar Vantage M wyróżniają się wytrzymałą, wodoodporną konstrukcją i szeregiem funkcji pomiarowych. Stale kontrolują one parametry pracy organizmu użytkownika, a dzięki odbiornikowi GPS pozwalają śledzić trasę jego biegu, spaceru czy jazdy na rowerze. Zegarki Polar Ignite oferują zbliżoną funkcjonalność, zamkniętą w obudowie, pasującej nie tylko do stroju sportowego, ale i garnituru.

Pulsometry Polar

Pulsometr Polar to spadkobierca technologii, która w latach 80. XX wieku rozsławiła firmę na całym świecie. Dzięki wodoodpornej konstrukcji może być wykorzystywany nawet podczas surfingu czy pływania. Polar H10 oferuje ponadto możliwość monitorowania tętna z klatki piersiowej, gdzie pomiar jest dokładniejszy niż na nadgarstku.

Akcesoria Polar

W ofercie firmy znajduje się też szereg dodatkowych akcesoriów. Wśród nich są wymienne paski czy uchwyty i komputery rowerowe. Bardzo ciekawym urządzeniem jest sensor biegowy Polar Bluetooth Smart. Wystarczy zamontować go do sznurowadła buta, by mierzył parametry wykonywanego treningu biegowego, takie jak czas, przebieg trasy, a także rytm i długość kroku. Za pośrednictwem smartfona można odczytać z niego też Running Index, czyli ocenę wydolności tlenowej.

więcej