Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Stan produktu
Wiek
  • więcej
Seria
Pojemność
  • więcej

Mleko 1

Mleko początkowe dla niemowląt od urodzenia zwane mlekiem modyfikowanym 1 jest podstawą diety niemowląt do ukończenia 6. miesiąca życia, u których karmienie mlekiem matki jest niemożliwe lub stanowi dodatkowy pokarm dla dziecka. W naszym asortymencie posiadamy mleko początkowe od sprawdzonych i renomowanych marek takich jak: HiPP, Bebiko, Bebilon, Nestle, Enfamil, Humana.

Co zawiera mleko początkowe?

Preparaty mleko zastępcze dla niemowląt nie karmionych piersią dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Ich skład i sposób wytwarzania jest zgodny z zaleceniami instytucji zdrowotnych i regulowany prawem, aby zapewnić wysoką jakość i odpowiednią wartość odżywczą posiłku dla małych dzieci. Mleko pierwsze czyli od 0 do 6 miesiąca życia posiada najdelikatniejszy i najbardziej lekkostrawny skład, aby nie powodować dolegliwości układu pokarmowego.

Mleko modyfikowane 1 zawiera najczęściej odtłuszczone i odmineralizowane mleko krowie w proszku z dodatkiem białka serwatkowego, w celu uzyskania właściwego stosunku białek serwatkowych do laktozy i kazeiny, żeby upodobnić je do mleka matki. W skład mleka 1 wchodzi także mieszanka tłuszczów roślinnych, dostarczających odpowiednie ilości kwasów tłuszczowych. Mleko początkowe posiada w składzie także olej z alg lub ryb, mikroelementy, witaminy, cholinę, taurynę, nukleotydy, inozytol.

Jak wybrać mleko 1?

Mleko modyfikowane oznaczone cyfrą 1 należy dobrać i wprowadzić do żywienia dziecka w porozumieniu z lekarzem, obserwując jak reaguje na nie niemowlę.

W przypadku występowania w rodzinie alergii na mleko krowie może sprawdzić się mleko typu HAhipoalergiczne, które zawiera częściowo nadtrawione białka. Innym rodzaje mleka 1 jest mleko oznaczone symbolem ARanty-refluks, zapobiegające ulewaniu. Na zaburzenia trawienia polecane są mlekaComfort” - ułatwiające trawienie i wypróżnianie oraz łagodzące dolegliwości układu pokarmowego. Alternatywą dla mleka modyfikowanego krowiego jest ekologiczne kozie mleko początkowe, którego skład jest bardziej zbliżony do mleka ludzkiego.

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór mlek początkowych przeznaczonych dla dzieci od pierwszych dni do 6. miesiąca życia. Po konsultacji z lekarzem wybierz mleko 1 dla twojego dziecka!

więcej