Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Stan produktu
Język
  • więcej
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej

Książki religijne

Ważną rolę w życiu społecznym milionów Polaków odgrywa religia. Spora część społeczeństwa deklaruje wiarę katolicką, ale są i tacy, którzy zwracają się w kierunku innych religii i wyznań. Religioznawstwo, czyli wiedza o religiach i wyznaniach jest fascynującą dziedziną nauki, którą możesz zgłębiać, wykorzystując teksty, które znajdziesz na tej stronie.

Książki mitologiczne

Jeśli interesują Cię wierzenia dawnych ludów, sprawdź m.in. książki o mitologii, czyli o wierzeniach starożytnych Greków i Rzymian, a także Inków oraz Azteków. Znajdziesz u nas również książki o mitologii nordyckiej, egipskiej, sumeryjskiej i wielu innych. Coraz większą popularność zaczynają zdobywać książki o mitologii Słowian, które w przystępny sposób opisują legendy słowiańskie i podania.

Oddając się lekturze książek o tej tematyce, możesz zgłębiać tajniki dawnych wierzeń i przekonać się, jak ogromną rolę odgrywały one w tamtych czasach, i jaki miały wpływ na funkcjonowanie społeczeństw.

Poznawaj współczesne nurty religijne

Na książki o chrześcijaństwie, które znajdziesz u nas, składają się m.in. biografie świętych, mistyków i osób ważnych dla chrześcijaństwa, zbiory kazań i rozważań filozoficznych, modlitewniki, encykliki, śpiewniki, a także nowoczesne wydania Starego i Nowego Testamentu.

Oferujemy także mity hebrajskie, mądrości rabinów, antologie modlitw, psalmy, a także inne książki dotyczące judaizmu. W tej kategorii znajdziesz również książki o historii Żydów oraz o ich obyczajach i zwyczajach.

Teksty o tematyce buddyjskiej przybliżają dzieje powstania tej religii oraz zwyczaje. W naszym asortymencie znajdują się również książki o medytacji i o tym jak ją stosować oraz podstawy i instrukcje do praktyki religii buddyjskiej.

Proponujemy również książki o islamie oraz o wielu innych religiach z całego świata.

Przeczytaj książki, które skłonią Cię do rozmyślań religijnych czy też do zgłębiania historii religii z całego świata.

więcej

Religie i wyznania - najczęściej zadawane pytania