Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z szatanem (okładka  miękka, 05.2022)

Sprzedaje empik.com : 30,10 zł

30,10 zł 44,90 zł (-32%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Przejmująca, szokująca, a nade wszystko fascynująca rozmowa z najbardziej znanym egzorcystą na świecie Jak poznać, że szatan zaczyna interesować się człowiekiem? Jak mocno złe duchy potrafią wpływać na nasze życie? Jak się bronić przed demonem? Wreszcie – kto może zostać egzorcystą? Włoski paulista, ksiądz Gabriele Amorth, przez ponad 30 lat pełnił funkcję oficjalnego egzorcysty Watykanu. W niniejszej książce zdradza kulisy swej posługi, szczerze opowiadając o sprawach, które przez lata owiane były tajemnicą lub znane jedynie połowicznie. Przybliża czytelnikowi szczegóły wielu przypadków opętań, ujawnia przebiegłość diabła, prezentuje także problem oddziaływania złych mocy na duchowieństwo. Wspomnienia egzorcysty to poruszający wywiad z księdzem, który niejednokrotnie wypędzał demony, stawał oko w oko z samym szatanem, pomagając dręczonym i opętanym. To lektura zmuszająca do zastanowienia nad wydarzeniami znanymi z horrorów, które niekiedy przenikają do prawdziwego życia.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1311931937
Tytuł: Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z szatanem
Seria: Nawiedzenia i opętania
Autor: Tosatti Marco , Amorth Gabriele
Tłumaczenie: Burski Krzysztof
Wydawnictwo: Wydawnictwo Replika
Język wydania: polski
Język oryginału: włoski
Liczba stron: 272
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-05-31
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 210 x 20 x 130
Indeks: 42395591
średnia 4,7
5
30
4
2
3
3
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
10-10-2022 o godz 20:33 przez: RivalTangent | Zweryfikowany zakup
Bardzo wciągająca książka. Bardzo dużo wyjaśnia jednocześnie będąc zgodną z nauczaniem Kościoła Katolickiego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
01-06-2022 o godz 20:24 przez: DziwakLiteracki
Trudno oceniać i trudno także podważać prawdziwość przytaczanych przez Marco Tosattiego słów włoskiego paulisty Gabriele Amortha. Zresztą, jak wskazuje sam tytuł omawianej dzisiaj pozycji - ,,Wspomnienia egzorcysty" - są w końcu niczym innym jak zbiorem kilkunastu osobistych historii i przeżyć, których ksiądz Amorth doświadczył na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat podczas pracy z różnorakimi przypadkami nawiedzeń oraz opętań. W rozmowie z Tosattim kapłan przywołuje świadectwa owych, wzbogacając je jednocześnie nie tylko o własne przemyślenia czy refleksje, ale również o subiektywne komentarze odnoszące się bezpośrednio do współczesnej sytuacji demonologicznej na świecie. ‘Wspomnienia’ będą więc faktycznie wspomnieniami; zapisem rozmowy o kameralnym, nieco intymnym charakterze, pomiędzy duchownym, a osobą świecką, którzy wspólnymi siłami próbują odpowiedzieć i objaśnić najważniejsze, najbardziej nurtujące zagadnienia z dziedziny demonologii. To jednak nadal zaledwie próba, bo traktowanie książki Tosattiego jako coś, co mogłoby pretendować do literatury faktu, może być odważnym, lecz również błędnym założeniem; w środku bowiem, nie znajdziecie żadnych potwierdzeń na rzecz autentyczności omawianych zdarzeń; o bibliografii, przypisach, ewentualnych dokumentach, nie wspominając. Ale czy to źle? Niekoniecznie, ponieważ entuzjaści tego typu opowieści mogą być niejako zadowoleni, a to z prostego powodu: Tosatti wraz z Amorthem tworzą zgrany duet, dobrze się rozumieją i nić tego porozumienia widać w spójności prowadzonej debaty. Poruszają naprawdę pasjonujące (ze stricte kulturowego/ popkulturowego punktu widzenia) tematy, na przykładzie konkretnych przypadków budują pewne teorie lub domysły, rozważając wpływ wybiórczych czynników na jednostki podatne wobec oddziaływania sił nieczystych. Poczytacie więc o wspomnianych wcześniej nawiedzeniach, opętaniach, urokach i klątwach, jednak również o innych, wcale nie mniej ciekawych aspektach; o samym obrzędzie egzorcyzmowania, o trudnych sytuacjach dotykających duchowieństwo, o marginalizowaniu problemu, braku możliwości dostatecznego rozwoju, jak także - o niewystarczającej ilości środków służących do poszerzenia wiedzy z omawianego zakresu. Te elementy, pomijając już zupełnie stricte naukowe spojrzenie, są interesujące choćby przez wzgląd na rzadkość ich przytaczania oraz analizowania na szerszym polu, Marco Tosatti zaś zadaje pytania wymagające skonkretyzowanych odpowiedzi. Dużo w tym dialogu swego rodzaju ‘smaczków’, które z pewnością uatrakcyjnią lekturę i tworzyć będą przyjemny klimat grozy – tak właśnie gorąco pożądany przez koneserów gatunku. Całość wybrzmiewa dość intrygująco, niekiedy nawet po prostu wciągająco, a już zwłaszcza, gdy traktuje się ją z swoistym dystansem i przymrużeniem oka; jako formę miłej rozrywki do poczytania przed snem, sprawiającą mnóstwo funu i dostarczającej pozytywnych wrażeń.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
3/5
07-06-2022 o godz 09:31 przez: Kamila
75/2022, "Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z Szatanem" Gabriele Amorth Najbardziej znany na świecie egzorcysta, włoski paulista ks. Gabriele Amorth opowiada Marco Tosattiemu o walce, jaką już od wielu lat prowadzi z Szatanem. książka nie jest klasycznym wywiadem, ale zachowuje styl opowieści przeplatanej przywołaniem najtrudniejszych przypadków szatańskich dręczeń i opętań oraz autentycznymi świadectwami osób. Światową popularność zdobyła dzięki niezwykłej szczerości ks. Amortha, który m.in. zdradza tajemnicę, dlaczego Szatan tak bardzo nienawidził Jana Pawła II, oraz odkrywa własną prawdę o działaniu Złego, także wśród duchowieństwa. Książka wzbudziła wiele emocji i wybrzmiała szerokim echem w światowych mediach. ...i ja zupełnie nie rozumiem dlaczego 🤔 Bardzo mnie interesuje temat nawiedzeń, opętań i inne paranormalne zjawiska. W całości przeczytałam Warrenów - klasyka. Ta książka bardzo mnie rozczarowała; tym bardziej, że oczekiwałam po niej wiele. Rozdziały przedstawione zostały w formie wywiadu; pytanie stanowi tytuł, a treścią jest odpowiedź egzorcysty. Są króciutkie, jak sama książka, która liczy 266 stron...a męczyłam ją 2 dni, choć powinnam połknąć raczej w 2 godziny 😬 Nastawiłam się na soczyste i straszne opowieści o egzorcyzmach, opętaniu itp., a otrzymałam głównie rozważania natury duchowej, teologicznej i dywagacje na temat skąd to się wzięło i dlaczego dotyka ludzi czy miejsca. Takie masło maślane przez całą książkę. Dużo powtórzeń. Niewątpliwie ten ksiądz miał niesamowite przeżycia, ale nie spodziewajcie się opowieści z dreszczykiem. Opowieść dobra dla tych, co dopiero zaczynają zgłębiać temat i nie lubią się bać. Ocena: 2/5
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
3/5
26-07-2022 o godz 17:03 przez: aga.czyta.wszedzie
Gabriele Amorth udzielając wywiadu pozwala czytelnikowi zagłębić się w szczegóły dotyczące przeprowadzania egzorcyzmów, a także rozpoznawania objawów opętania. Z początku czytało mi się książkę z zainteresowaniem, aczkolwiek opisywane sceny nie wywoływały we mnie zbyt wielu emocji. W pewnym momencie zaczęłam patrzeć na tą rozmowę z przymrużeniem oka, a część rzeczy które dowiedziałam się z opowieści Gabriela były mało prawdopodobne, a nawet budziły we mnie irytację. Można by wywnioskować, że osoba która nie jest wierząca, mająca wśród bliskich wrogów, czy jest homoseksualna, według niego jest opętana przez złe moce. Wychodzi na to, że powinniśmy się ciągle modlić, żeby tylko nie zostać sługą szatana. No nie. Nie przemawia to do mnie. Zdziwiło mnie jednak to, że według egzorcysty, bardzo mało kapłanów tak naprawdę wierzy w szatana, a co dopiero w opętanie. I tu pojawia się pytanie, jak Ci mogą uznawać Boga, a jakby nie patrzeć, jego odwiecznego wroga już nie? Tematyka dotycząca księży, wiary czy opętania jest dość kontrowersyjna w obecnych czasach. Przez wzgląd na to, co jak wszyscy słyszą dzieje się za murami kościoła, ludzie przestają uznawać to miejsce za bezpieczne, nie szukają tam spokoju. Tak czy inaczej, sięgnęłam po tą pozycję właśnie przez wzgląd na zainteresowanie egzorcyzmami, chciałam się dowiedzieć jak one się odbywają. Jednak nie do końca tego się spodziewałam. Liczyłam na mocniejszą lekturę, aczkolwiek będę szukała dalej. Może trafię na inną, ciekawszą pozycję.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
3/5
04-07-2022 o godz 11:42 przez: Neverland_book_
3,5⭐️ „Wspomnienia egzorcysty. Może życie w walce z sztanem” Jest to rozmowa, jaką Marco Tosatti przeprowadził z najbardziej znanym egzorcysta świta Gabriele Amorth. Niezależnie od tego, w co wierzy czytelnik, książka może wydać się dla niego interesująca. Nie straszy jak horror, więc nawet odbiorcy o słabszych nerwach, mogą sięgnąć po ten tytuł. Duchowny opowiada, przytacza przykłady, dzieli się swoimi obserwacjami i przemyśleniami. Na temat, który od dawna intryguje wielu, ma swoje miejsce w historii i popkulturze. Wydaje mi się, że niezależnie od tego czy wierzymy w te historie, czy zupełnie nie, całkiem ciekawie się to czyta. Amorth nie jest najsympatyczniejszą postacią, ale też sama treść nie jest przecież przyjemna. Piętnuje wiele rzeczy i zachowań, jak ciotki wróżące z kart, czy życie bez małżeństwa. Uważa, że mogą ściągnąć zło czy demony, do ludzkiego domu/życia. Książka jest napisana prostym językiem i mimo tematyki jaką porusza, dobrze się ja czyta. Fani horrorów i grozy z pewnością znajda tu coś dla siebie, jakąś ciekawostkę czy nowinkę. Osoby sięgające po te rozmowę z czystej ciekawości, też nie powinny być zawiedzione. Duchowny wypada bardzo bezkompromisowo, czasmi ciężko czytać te książkę i nie złościć się, o niektóre z jego wypowiedzi. Mimo to, jesli temat was intryguje, to polecam sprawdzić ten tytuł. Chyba liczyłam, że poczuję większe napięcie, czy grozę, ale i tak nie żałuje, że przeczytałam ten wywiad.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego