Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
Język
  • więcej
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej

Książki o buddyzmie

Buddyzm to system filozoficzny i religijny założony przez Siddhārtha Gautama, który w momencie, w którym zaczął głosić swoje nauki przybrał imię Buddha, co dosłownie oznacza „Przebudzony”. Buddyzm jest religią nieteistyczną czyli nie afirmuje żadnego boga ani nie przeczy jego istnieniu. Pomimo obecności wielu wewnętrznych odłamów akcentujących inne nauki Buddy, inną kulturę oraz praktyki, podstawowymi założeniami buddyzmu niezmiennie pozostają Cztery Szlachetne Prawdy oraz Szlachetna Ośmiostopniowa Ścieżka. W naszej ofercie książek o buddyzmie znajdziesz wiele tytułów zgłębiających te podstawowe założenia, wynikające z nich praktyki, zakazy, nakazy oraz wszystkie etapy, które trzeba pokonać w drodze do osiągnięcia nirvany.

Książki o buddyzmie - droga do oświecenia

Nasza propozycja książek z obszaru religii i wyznań zawiera wiele tytułów wprowadzających czytelników w podstawowe założenia buddyzmu oraz objaśniających jego podstawowe pojęcia takie jak nirvana, karma, bodhi, sangha czy sansara. Nie zabrakło tu także książek autorstwa Dalajlamy, a wśród nich m.in. poradnika wprowadzającego w podstawy praktyki buddyjskiej, rozpraw na temat: miłości, radości i szczęścia, studiów na temat świadomości emocjonalnej, odezwy do młodzieży, a także monografii poświęconej analizie i naukom dotyczącym wszystkich stopni ścieżki. Dzięki dostępnym w naszej ofercie tytułom, każdy ma możliwość nie tylko znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania z zakresu buddyzmu, ale taże uzyskać informacje i wsparcie niezbędne w procesie rozwoju swojej duchowości i dążeniu do oświecenia.

Książki o buddyzmie i religijna praktyka

Osoby, które praktykują buddyzm, także znajdą dla siebie w naszej ofercie wiele interesujących pozycji, takich jak poradniki dotyczące medytacji, medytacje na każdy dzień, a także przewodniki po codzienności, które pomagają wyzbyć się agresji i żyć w sposób bardziej świadomy i spokojny. Osobną grupę stanowią także monografie poświęcone śmierci i umieraniu, których analiza i wnioski z niej płynące mają pomóc w okiełznaniu lęku przed przemijaniem.

Sprawdź nasz katalog książek o buddyzmie i wybierz z niego najbardziej interesującą cię pozycję.

więcej