Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
Język
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej

Książki o judaizmie

Judaizm jest religią monteistyczną, co oznacza, że zasadza się na wierzeniu w jednego Boga. Początki judaizmu sięgają drugiego tysiąclecia przed naszą erą, czyniąc z niego jedną z najstarszych dużych religii świata. Historia religii licząca blisko cztery tysiące lat zaowocowała licznymi współczesnymi odłamami judaizmu, takimi jak: ortodoksyjny, postępowy, konstruktywny, świecki i mesjanistyczny, rekonstrukcjonistyczny, karaicki oraz Felaszowie. Wszystkie one posiadają inne systemy praw, zasady a nawet podstawy wiary. W naszej ofercie książek o judaizmie znajdziesz pozycje, dzięki którym będziesz mógł zgłębić tę bardzo dużą różnorodność judaizmu, jego historię, najważniejsze dogmaty wiary, a także przyjrzeć się jego funkcjonowaniu we współczesnym świecie.

Książki o judaizmie - poznaj jedną z największych religii świata

W naszej propozycji książek o judaizmie znalazło się wiele tytułów wprowadzających w najważniejsze elementy religii takie jak Tora, przykazania judaizmu, Talmud, modlitwy, święta i obyczaje żydowskie, a także słowniki najważniejszych pojęć występujących w judaizmie. Poza nimi znajdują się tu także opracowania prezentujące historię judaizmu, jego ewolucję oraz odmiany występujące w różnych krajach świata. Nie zabrakło także książek na temat historii Żydów polskich oraz monografii poświęconych chasydyzmowi, czyli odłamowi, który wśród nich posiadał najliczniejszą grupę wyznawców.

Kabała w książkach o judaizmie

Liczną grupę w naszej propozycji stanowią książki o kabale czyli mistyce judaizmu. Według niej, świat materialny i duchowy zostały stworzone dla szczęścia i zadowolenia wszystkich stworzeń, co określa się „zamysłem stwórcy”. Osoby studiujące kabałę, mają więc szansę zgłębić stworzenie świata oraz odnaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania takie jak: kim jest człowiek? Jakie prawa rządzą światem oraz co musi zrobić człowiek by stać się podobanym do stwórcy? Książki dostępne w naszej ofercie to dobra propozycja nie tylko dla osób poszukujących historycznych informacji o kabale, ale także dla wszystkich chcących zgłębić jej tajemnice.

Przejrzyj naszą ofertę książek o judaizmie i sprawdź czy znajdziesz w niej interesującą cię pozycję.

więcej