Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Język
  • więcej
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej

Poezja

Osoby szukające piękna w słowach z pewnością zachwyci liryka. Bogactwo języka i szerokie pole do interpretacji sprawia, że poezja wpływa na czytelników w różny sposób. Zaglądając do niej na różnych etapach życia można odnaleźć odmienne wartości i przekaz. W tej kategorii znajduje się wiele utworów znanych i cenionych autorów m.in. Bolesława Leśmiana, Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta oraz Wisławy Szymborskiej.

Poezja tyrtejska

Poezja tyrtejska nawiązuje do patriotyzmu. Największą popularność w Polsce miała w czasie zaborów. Znani polscy przedstawiciele poezji tyrtejskiej to m.in. Adam Mickiewicz, Krzysztof Kamil Baczyński, Władysław Broniewski oraz Juliusz Słowacki.

Poezja miłosna

Tematykę romantyczną odnajdziemy w poezji miłosnej. W ofercie znajdują się najpiękniejsze i ponadczasowe wiersze o miłości. Przedstawione są tam najczęściej uczucia towarzyszące zakochanym, takie jak czułość, tęsknota, zazdrość i niepokój. Artyści zajmujący się tematyką miłosną to np. Wisława Szymborska oraz Tadeusz Różewicz. Utwory najczęściej znajdują się w książkach z wierszami.

Poezja metafizyczna

Poezja metafizyczna porusza filozoficzne kwestie człowieczeństwa, takie jak przemijanie, marność i nietrwałość istnienia. Poezja polska w tym nurcie nosi nazwiska m.in. Mikołaja Sępa Sarzyńskiego, Stanisława Grochowskiego oraz Sebastiana Grabowskiego.

Poezja lingwistyczna

Awangarda i eksperyment literacki – tymi cechami możemy opisać poezję lingwistyczną. Poeci tego nurtu bawią się słowami. Do przedstawicieli tego typu liryki możemy zaliczyć m.in. Mirona Białoszewskiego, Edgara Allana Poe oraz Rupi Kaur.

Poezja współczesna

W tej kategorii nie mogło również zabraknąć poezji współczesnej. Dopasowana do problematyki dzisiejszych czasów, porusza pragnienia i rozterki współczesnego człowieka. W naszej ofercie znajdują się wybitne utwory m.in. Jacka Podsiadły, Tomasza Różyckiego oraz Jakuba Kornhausera.

Wiersze dla młodzieży

Młode pokolenie może wiele nauczyć się z wierszy dla młodzieży. Dzięki lekturze wzbogacą swoje słownictwo oraz poznają piękno liryki. W naszej ofercie znajdują się tomiki wierszy m.in. Marii Konopnickiej oraz Adama Mickiewicza.

Sprawdźcie naszą ofertę wierszy dla dorosłych i dla młodzieży. Odnajdźcie w nich piękno i przekaz ukryty między słowami.

więcej