Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
Oprawa
Autor
  • więcej
Język
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej
Sposób dostawy (oferta empik)
  • więcej

Książki dramatyczne i poezja

W naszym asortymencie znajdują się tomiki poezji znanych poetów, m.in. Juliana Tuwima, Wisławy Szymborskiej, Leopolda Staffa, Edwarda Stachury, Jana Twardowskiego, Tadeusza Różewicza, Agnieszki Osieckiej czy Bolesława Leśmiana. Do wyboru są również książki z dramatami Adama Mickiewicza, Antoniego Czechowa, William Shakespeara, Aleksandra Fredry i wielu innych autorów.

Tomiki poezji klasycznej

W kategorii tej można wybierać spośród wielu tomów poetyckich z klasyczną poezją. Są to wiersze, które zawierają uniwersalne motywy – samotności, nieszczęśliwej miłości, przemijania, śmierci, wolności, zbrodni i kary, doświadczeń wojennych, życia po śmierci, tęsknoty za ojczyzną, przyrody, pracy, władzy czy cierpienia.

W naszym asortymencie znajdują się zarówno utwory poetyckie pełne różnego rodzaju środków stylistycznych, jak i wiersze cechujące się prostotą wyrazu. Często podejmują tematykę religijną, metafizyczną czy egzystencjalną. Stawiają przed czytelnikiem pytania dotyczące jego tożsamości, wzruszają, skłaniają do refleksji, uwrażliwiają, pocieszają, a także dodają wiary i nadziei. Klasyczna poezja przekazuje ponadto czytelnikowi wartości patriotyczne oraz ważne życiowe drogowskazy.

Tomy poetyckie z poezją współczesną

Można również wybierać spośród wierszy współczesnych poetów. Często ich utwory prowokują, obalają myślowe schematy, szokują i są przesiąknięte apokaliptyczną atmosferą melancholii, pesymizmu oraz poczucia zagrożenia.

Poezja współczesna często podejmuje tematykę cierpienia, depresji, nieuleczalnej choroby, lęku, alienacji czy poczucia pustki i beznadziei. Ukazuje indywidualizm podmiotu lirycznego, który nie odnajduje się we współczesnym świecie i podąża własną ścieżką. Wiersze te nieraz obfitują ponadto w czarny humor oraz groteskę. Ukazują współczesny świat w krzywym zwierciadle, demaskują ludzką pychę, zawiść, egoizm, lenistwo czy powierzchowność relacji międzyludzkich.

Sprawdź, jak wiele interesujących tomików poetyckich mamy do zaoferowania. Wśród nich znajdują się zarówno książki z utworami znanych, jak i debiutujących poetów.

więcej
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.