Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
Oprawa
Autor
  • więcej
Język
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej
Sposób dostawy (oferta empik)
  • więcej

Książki o militariach i kampaniach wojennych

Książki o militariach to literatura pozwalająca poznać historię walk zbrojnych rozgrywanych pomiędzy wojskami różnych państw. W naszym asortymencie znajdują się pozycje poświęcone konfliktom toczonym od starożytności aż do czasów współczesnych. Ich autorami są znani historycy i eksperci wojskowości, m.in. Thomas Anderson, Michał Suliński, Chris Mcnabb, Andrzej Zasieczny, Russelt Hart, Roman Czejarek, John Walter czy Marcin Modrzewski.

Książki wojenne o historii zwycięzców oraz poległych

Publikacje te opisują przebieg bitw na froncie, stosowaną przez poszczególne wojska taktykę, metody walk, a także rozstrzygnięcia konfliktów militarnych. Dzięki ich lekturze można się dowiedzieć, jakimi siłami zbrojnymi dysponowały armie podczas kampanii wojennych. Czytelnik ma okazję zapoznać się z charakterystyką broni ręcznej, samolotów wojskowych, helikopterów, okrętów podwodnych, artylerii czy broni pancernej. Niektóre pozycje z tej kategorii przedstawiają również żołnierskie umundurowanie, konstrukcje obronne czy budowle militarne.

Książki o kampaniach militarnych z naszej oferty wskazują konsekwencje społeczno-polityczne walk zbrojnych. Pozwalają dowiedzieć się, jakie przyniosły one skutki dla kraju oraz ludności cywilnej. Niektóre pozycje z tego zbioru są również poświęcone działalności służb wywiadowczych i kontrwywiadowczych, a także grup antyterrorystycznych.

Biografie i wspomnienia wojenne

Książki o militariach to również biografie słynnych dowódców, oficerów oraz żołnierzy biorących udział w kampaniach wojennych. Prezentują wiele faktów i ciekawostek – zarówno dotyczących ich służby, jak i życia prywatnego. W trakcie lektury czytelnik może poznać najważniejsze osiągnięcia poszczególnych postaci, odniesione przez nich porażki, wyznawane poglądy czy cechy charakteru.

Książki o militariach oparte na bogatym materiale źródłowym

Książki wojenne z naszego asortymentu zostały napisane w oparciu o bogaty materiał źródłowy, m.in. listy, zdjęcia, wycinki z prasy czy pamiętniki. Często zawierają relacje uczestników konfliktów zbrojnych, ich rodzin oraz pozostałych świadków. W publikacjach tych można także znaleźć mapy, szkice oraz ilustracje.

Przejrzyj pozycje z kategorii książek o militariach i wybierz tytuł poświęcony interesującej cię kampanii wojennej lub postaci historycznej.

więcej
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.