Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
Nowości
Oprawa
Autor
  • więcej
Język
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej
Sposób dostawy (oferta empik)
  • więcej

Poezja

Wzniosła poezja potrafi w sposób metaforyczny opisywać zwyczajne rzeczy i otaczającą nas rzeczywistość. Poeci na przestrzeni kolejnych stuleci pięknymi słowami opisywali przede wszystkim uczucia. Ich inspiracją mogła być miłość – wyjątkowa, choć często niespełniona. Liryka jest ciekawym rodzajem literackim, który pozwala na uzewnętrznienie przez podmiot liryczny swoich uczuć. Każdy wiersz może być interpretowany na wiele różnych sposobów. Dociekanie tego może być dla Ciebie sposobem na odkrywanie poezji zupełnie na nowo. Sprawdź, jakie książki z wierszami i tomiki poezji możemy Ci zaoferować na Empik.com.

Od starożytności po współczesność – poezja na przestrzeni wieków

Liryka, czyli dzieła poetyckie towarzyszą ludzkości od wieków. Już starożytni twórcy pisali słynne do dziś wiersze. Pierwszą znaną poetką była Safona. Wśród najsłynniejszych, starożytnych poetów, można również wymienić Wergiliusza, Owidiusza czy Horacego oraz Homera.

W kolejnych epokach literackich na całym świecie były wydawane znane wiersze i tomiki poezji. W Polsce możemy pochwalić się szerokim wyborem książek z wierszami wybitnych twórców – od Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida czy Juliusza Słowackiego po Wisławę Szymborską, Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza Bolesława Leśmiana.

To tylko niektórzy wybitni poeci w historii polskiej literatury, których tomiki i utwory znajdziesz w naszej rozbudowanej ofercie.

Poezja tematyczna – o miłości i nie tylko

Nie masz ulubionego poety czy poetki? Możesz czytać poezję i odkrywać kolejnych autorów w towarzystwie książek z wierszami różnych twórców. Chcesz czytać wiersze o miłości? Zapoznać się z aforyzmami na każdą okazję? A może interesują Cię wiersze patriotyczne?

Wybieraj spośród wielu propozycji tomików i książek z poezją.

więcej
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.