Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Sprzedawca
  • więcej
Komunikacja urządzenia
  • więcej
Maksymalna rozdzielczość w DPI
  • więcej
Maksymalny rozmiar nośnika
Prędkość skanowania
  • więcej
Sponsorowane
Skaner EPSON Perfection V19
Skaner EPSON Perfection V19 439,00 zł
SPONSOROWANE Widzisz tę reklamę, ponieważ jest to reklama kontekstowa. Pojawia się ona w zależności od kategorii, w jakiej się znajdujesz lub użytych haseł wyszukiwania. Reklamodawca: 2Lucky Finansujący reklamę: 2Lucky
Bezprzew. Czytnik Kodów Stacja Dokujaca 2D Qr
Bezprzew. Czytnik Kodów Stacja Dokujaca 2D Qr 219,00 zł
SPONSOROWANE Widzisz tę reklamę, ponieważ jest to reklama kontekstowa. Pojawia się ona w zależności od kategorii, w jakiej się znajdujesz lub użytych haseł wyszukiwania. Reklamodawca: Imatrix Finansujący reklamę: Imatrix

Skanery

Skanery dokumentów stały się jednym z istotniejszych urządzeń biurowych w dobie cyfryzacji. Na rynku można znaleźć sprzęt dedykowany skanowaniu oraz urządzenia wielofunkcyjne z funkcją skanu. W naszej ofercie znajdziesz modele takich marek, jak Brother, Canon, Epson, Qoltec czy Plustek.

Technologie skanowania CIS i CCD

Wśród skanerów można znaleźć urządzenia wykorzystujące technologię CIS lub CCD. Pierwsza z nich polega na wykorzystaniu podświetlenia diodami LED w trzech kolorach. Takie skanery są tańsze w eksploatacji i szybsze w działaniu, ale cechują się słabszym odwzorowaniem kolorów. Skanery CIS będą się spisywać dobrze przy skanie dokumentów tekstowych i projektów technicznych.

Skanery CCD wykorzystują taflę szkła, pod którą przemieszcza się wózek z lampą fluorescencyjną. Znacznie silniejsze światło zapewnia dobre odwzorowanie barw, co oznacza możliwość wykorzystania zarówno w skanowaniu dokumentów tekstowych, jak i obrazów. Minusem tego rozwiązania jest potrzeba nagrzania lampy przed rozpoczęciem pracy.

Rodzaje skanerów

Wśród komercyjnych skanerów można wyszczególnić następujące rodzaje:

  • Skanery płaskie - urządzenia o charakterystycznej płaskiej konstrukcji, przeznaczone do pracy biurowej i domowej.
  • Skanery szczelinowe/rolkowe - urządzenia o wysokiej wydajności wyposażone w podajnik dokumentów. Sprzęt przeznaczony przede wszystkim do profesjonalnego wykorzystania.
  • Skanery mobilne - ręczne urządzenia cechujące się małymi gabarytami i zastosowaniem technologii CIS.
  • Skanery negatywów - specjalna kategoria urządzeń pozwalających stworzyć cyfrową wersję negatywu filmowego i fotograficznego.
Najważniejsze parametry skanerów dokumentów

Wybierając skaner dokumentów należy zwrócić uwagę na jego rozdzielczość. W przypadku skanowania dokumentów tekstowych zaleca się co najmniej 600 dpi. Praca z obrazami wymaga przynajmniej dwukrotnie wyższej rozdzielczości. Równie ważna może się okazać szybkość skanowania, a w modelach z technologią CCD czas potrzebny na rozpoczęcie pracy.

Istotnym parametrem jest format skanera i jego rozmiary. Na rynku można znaleźć zarówno modele wielkoformatowe, jak i klasyczne urządzenia przeznaczone do skanowania dokumentów w formacie A3 i A4. Warto zwrócić uwagę także na format, w jakim oprogramowanie skanera może zapisać cyfrowe dokumenty.

Przejrzyj nasz asortyment skanerów, sprawdź interesujące modele i wybierz sprzęt dopasowany do twoich potrzeb.

więcej

Dowiedz się więcej o skanerach biurowych i nie tylko

Wszystkie artykuły