Filtruj
Kategorie
Wiek
  • więcej
Płeć
Bohater
  • więcej
Marka
  • więcej
Producent
  • więcej
Cena
Ocena klientów

Układanki drewniane

Układanki drewniane to proste i bezpieczne zabawki dla dzieci powyżej 3. roku życia. W naszym asortymencie można znaleźć produkty wielu marek, m.in. Goki, Alexander, Djeco, Janod, Trefl czy Clementoni.

Drewniane układanki w różnej postaci

Z drewnianych klocków i puzzli można układać różne obrazy oraz konstrukcje, m.in. zwierzęta, dinozaury, rośliny, mapy świata, ludzi, wynalazki techniczne, pojazdy czy budynki. Układanki oraz puzzle drewniane dla dzieci mogą również przyjąć postać znanych bohaterów z bajek i filmów, m.in. „Świnka Peppa”, „Czerwony Kapturek”, „Krecik i przyjaciele”, „101 dalmatyńczyków”, „Tomek i przyjaciele”, „Kubuś Puchatek”, „Batman”, „Kraina Lodu”, „Star Wars”, „Psi Patrol”, „Alicja w Krainie Czarów” czy „Flintstonowie”.

Często można spotkać puzzle drewniane z uchwytami i magnesami, dzięki czemu ich układanie staje się łatwiejsze dla dziecka. Układanki z klocków drewnianych warto dostosować pod względem trudności do wieku oraz możliwości swojej pociechy. Niektóre puzzle układa się na planszy lub dopasowuje do znajdujących się na niej figur.

Można również zdecydować się na puzzle w zestawie z ramką, która pomaga w ułożeniu obrazu, a zarazem umożliwia przenoszenie układanki w celu jej powieszenia na ścianie. Drewniane puzzle powinny być trwałe i odporne na zginanie, wolne od toksycznych substancji, a także pokryte wysokiej jakości nadrukiem.

Rozwijające układanki z klocków drewnianych

Drewniane układanki logiczne pomagają rozwijać u dziecka różne umiejętności, m.in. wyobraźnię, koncentrację, dokładność, inteligencję, sprawność manualną, poczucie estetyki czy spostrzegawczość. Maluch podczas zabawy może również uczyć się rozróżniania kolorów, kształtów, liczb czy liter alfabetu, a także liczenia czy nowych słów.

Sprawdź, jak wiele ciekawych układanek drewnianych znajduje się w naszej ofercie. Wybierz puzzle lub klocki, które zapewnią twojemu dziecku wiele chwil ciekawej i rozwijającej zabawy.

więcej

TOP - najczęściej kupowane układanki klockowe

TOP
Lisciani, puzzle Bing
3 Lisciani, puzzle Bing Lisciani
5/5
24,26 zł
21,83 zł