„Świnka Peppa” – bohaterowie

Bohaterami bajki są zwierzątka, którym przypisano ludzkie cechy. Postacie mają bowiem swoje rodziny, a każdy ich dzień wygląda jak dzień z życia człowieka. Rodzice pracują, a dzieci chodzą do przedszkola lub szkoły. Wolny czas wszyscy spędzają na zabawie. W każdym odcinku Peppa mierzy się z pewnymi trudnościami, które uczy się przezwyciężać, ale też przeżywa przygody wraz z przyjaciółmi i rodziną. Nie jest to edukacyjna bajka najwyższych lotów, jednak w pewnym stopniu zapoznaje najmłodsze dzieci z emocjami – różnymi ich odcieniami oraz sposobami radzenia sobie z tymi najtrudniejszymi. I z pewnością jest przyjazna dla oka małego odbiorcy.

„Świnka Peppa” – opis postaci

Wiemy już, że bohaterowie „Świnki Peppy” to zwierzątka. Wszystkie postacie można podzielić ze względu na gatunki. Jest tu bowiem kilka królików, psy, koty, lisy, osiołki i oczywiście cała rodzina świnek.

  • Świnka Peppa

Główną bohaterką jest Peppa. Gdy ją poznajemy w pierwszym odcinku, ma ok. 4-5 lat. Jej charakterystyczne ubranko to czerwona sukienka oraz czarne pantofelki, które nierzadko zamienia na żółte kalosze. Peppa, jak wiele dziewczynek w jej wieku, jest żywiołowa, bardzo radosna, energiczna i ma głowę pełną pomysłów. Jest też nieco uparta, silnie broni swojego zdania. To bardzo opiekuńcza, przyjacielska świnka, czego dowód stanowi grono bliskich kolegów i koleżanek, którymi się otacza. Peppy nie da się nie lubić!

 

Plusz Świnka Peppa 53Cm Marka:4Kidz

 

  • George

George to młodszy, 2-letni brat Peppy. Uwielbia dinozaury (niemal zawsze ma przy sobie maskotkę dinozaura). Jest nieśmiały i często płacze, ale uspokaja się, gdy tylko ktoś tłumaczy mu zaistniałą sytuację, a więc przejawia zachowania typowe dla maluchów w jego wieku. George ma świetną relację ze swoją siostrą, często wspólnie się bawią. Choć w bajce nie brakuje klasycznych sytuacji jak kłótnie między rodzeństwem.

 

Carbotex, Świnka Peppa, Pościel dziecięca, George, 160x200 cm

 

  • Mama Świnka

Mama Peppy i Georga to oaza spokoju. Jest nadzwyczaj cierpliwa, wyrozumiała i troskliwa. Uczy dzieci dobrych manier, tłumaczy otaczający je świat oraz pokazuje, jak radzić sobie z emocjami. Jest to więc niezwykle ważna i pozytywna postać w bajce.

  • Tata Świnka

O Tacie Śwince wiemy, że jest architektem, na co dzień pracuje w biurze, ale mnóstwo wolnego czasu poświęca rodzinie. Lubi organizować zabawy Peppie i George’owi. To bardzo radosna i pozytywna postać. Poza tym Tata Świnka ma wiele zainteresowań, należą do nich: łowienie ryb, grillowanie, majsterkowanie. Często udziela się społecznie, np. w charytatywnych biegach, dołączając się w ten sposób do zbiórek pieniędzy na ważne lokalne cele.

 

Świnka Peppa Klocki Zestaw Samochód Rodzinny 28 elementów Marka:Big

 

  • Babcia i Dziadek Świnka

Dziadkowie Peppy występujący w bajce, to rodzice Mamy Świnki. Oboje są niezwykle ciepli, troskliwi i uwielbiają spotykać się z wnukami. Babcia Świnka uczy maluchy dobrych manier, tłumaczy im otaczający je świat i pozwala lepiej rozumieć różnorodne emocje. Jest przy tym bardzo energiczną starszą panią, która aktywnie spędza czas z rodziną. Z kolei Dziadek Świnka to typ gawędziarza – uwielbia opowiadać historie z czasów swojej młodości. Interesuje się ogrodnictwem i razem z Babcią Świnką na co dzień zajmuje się przydomowym gospodarstwem. Peppa i George, a wraz z nimi mali widzowie, mają okazję obserwować kury, a takżę uczą się co nieco o uprawie roślin.

  • Przyjaciele Peppy

Świnka Peppa otacza się przyjaciółmi, z którymi chodzi do przedszkola (później do szkoły) i spędza dużo wolnego czasu. Do tego licznego grona należą: Owca Suzie, Królik Ryszard, Kucyk Pedro, Pies Danny, Królik Rebeka, Zebra Zoe, Słoń Emily, Świnka Chloe, Kotek Candy, Żyrafa Gerald oraz Lis Freddy. Jak widać, mamy tu cały przekrój zwierzęcych gatunków, ale też różnych osobowości. Najmłodsi bohaterowie „Świnki Peppy”, tak jak dzieci w ich wieku, mają różne temperamenty i nie zawsze radzą sobie z trudnymi emocjami. Tu z pomocą zawsze przychodzą dorośli.

 

John Namiot samorozkładający się Świnka Peppa

 

  • Pani Królik

Tę postać z bajki „Świnka Peppa” doskonale charakteryzują kultowe słowa wypowiedziane przez Irenę Kwiatkowską: „Jestem kobieta pracująca. Żadnej pracy się nie boję”. Pani Królik jest m.in. strażaczką, pilotką helikoptera, maszynistką i kustoszką muzeum. Pod tym względem to dość zabawna postać. Pani Królik jest bowiem jak przysłowiowy człowiek-orkiestra (w tym wypadku królik).

  • Pani Gazela

To nauczycielka w przedszkolu, która jest kozą. Mówi z francuskim akcentem. Uczy dzieci podstawowych umiejętności – czytania, pisania, liczenia i prowadzi artystyczne zajęcia m.in. ze śpiewu. Sama umie grać na gitarze. Jest niezwykle życzliwa oraz pomocna. To już kolejna postać z bajki „Świnka Peppa”, która często udziela się na rzecz lokalnej społeczności, np. organizując bieg charytatywny.

  • Myszka Mandy

Mandy to nowa postać ze „Świnki Peppy”. Jej pojawienie się w bajce ma duże znaczenie i podkreśla edukacyjne walory tej popularnej animacji. Myszka Mandy porusza się na wózku inwalidzkim. Nowa bohaterka dołącza do grona przyjaciół Peppy i szybko się z nimi zaprzyjaźnia. Fakt, że mierzy się z ograniczeniami ruchowymi, nie wpływa negatywnie na jej życie. Mandy czynnie uczestniczy w codziennych zabawach z przyjaciółmi –  gra w koszykówkę, jeździ na wycieczki, bierze udział w wyścigach i pięknie rysuje.  

 

Plecak szkolny dla dziewczynki różowy Diakakis Świnka Peppa jednokomorowy

 

Pozostali bohaterowie „Świnki Peppy”

Na tym nie koniec, ponieważ lista bohaterów ze „Świnki Peppy” jest bardzo długa. Wśród drugo- i trzecioplanowych postaci warto wymienić choćby Panią Chomik, która jest weterynarzem, Pana Lisa – sprzedawcę w sklepie z antykami, doktora Słonia, kuzynostwo Peppy wraz z rodzicami czy Dziadka Psa. Trudno wymienić wszystkich bohaterów „Świnki Peppy”, ponieważ jest ich kilkadziesiąt! W jednym z odcinków pojawia się nawet królowa Elżbieta II! Wszak „Świnka Peppa” to brytyjska produkcja.

 

Przyjaciele. Co za historia. Świnka Peppa

 

Które postacie ze „Świnki Peppy” są ulubionymi twojego dziecka? Daj znać w komentarzu! Więcej podobnych artykułów znajdziesz w dziale Pasje Dziecka.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock