Wspólnie z MTJ Agencja Artystyczna, Fonobo Label oraz Going. zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Premiera online. Gośćmi będą Ralph Kaminski oraz członkowie zespołu: Wiktoria Bialic, Paweł Izdebski, Wawrzyniec Topa, Michał Pepol, Bartek Wąsik, rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska. Okazję stanowi premiera albumu „Kora”. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Ralph Kaminski nie zwalnia tempa! Po sukcesie albumów „Morze” i „Młodość” prezentuje kolejną płytę.

„Kora” to ponadczasowa twórczość grupy Maanam i Kory w interpretacji Ralpha Kaminskiego - Od dawna moim marzeniem było zmierzenie się z piosenkami zespołu Maanam i tym samym uczczenie pamięci oraz oddanie hołdu Korze. To pierwszy projekt, w którym sięgam po repertuar innego artysty. Piosenki Kory są mi ogromnie bliskie - album „Róża” był pierwszym, którego słuchałem w wieku 4 lat, leżąc na dywanie i odtwarzając w kółko kasetę - opowiada artysta.

Utwory zyskały nie tylko nowe aranżacje, ale także dzięki swoistej dekonstrukcji dokonanej przez Ralpha, udało się z nich wydobyć nowe tropy i znaczenia. Na krążku znajdziemy zarówno wielkie przeboje, jak choćby „Wyjątkowo zimny maj” czy „Po prostu bądź”, jak i piosenki mniej znane.

Artysta opisuje nowe wydawnictwo słowami: „Kora” to opowieść o tęsknocie i głodzie miłości. Utwory zespołu Maanam i Kory odzwierciedlają nastroje dzisiejszych czasów.
W pracy przy aranżacjach oraz podczas nagrań w studiu, towarzyszyli Ralphowi znakomici muzycy: Bartek Wąsik – fortepian, wokale, Michał Pepol – wiolonczela, wokale, Wawrzyniec Topa – bas, skrzypce, wokale, Paweł Izdebski – gitara, wokale, Wiktoria Bialic – perkusja, wokale. Nagrania zostały zrealizowane na tzw. setkę, dzięki czemu udało się zachować koncertową energię.

Wybór piosenek, które znajdziemy na płycie nie jest przypadkowy. Są one ilustracją autorskiego spektaklu Ralpha o tym samym tytule, którego premiera odbyła się w czerwcu br. podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Album „Kora” dostępny na: https://www.empik.com/kora-kaminski-ralph,p1282473782...

Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Bieżący kalendarz Premier online, nagrania poprzednich spotkań i ciekawe artykuły o premierowych tytułach znajdziesz na empik.com/premieraonline.