Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu #premieraonline, naszym gościem będzie Joanna Przetakiewicz, autorka książki „#Nie bałam się o tym rozmawiać. Historie bez retuszu”(Ringier Axel Springer Polska). Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.
W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

LINK DO WYDARZENIA FB: https://www.facebook.com/events/724718584765346/

Książka przedstawia prawdziwe losy odważnych kobiet, które pokazując twarz odsłoniły przed nami to, co zazwyczaj jest starannie skrywane: domową przemoc, seksualną agresję, poniżenie i upodlenie ze strony najbliższych. Mówią do nas swoimi słowami, bez retuszu i koloryzowania. To kobiety, które odważyły się przełamać własny strach i społeczne tabu, ale nie mają w sobie nic z ofiary. To kobiety wojowniczki, choć mijając je na ulicy, nie uwierzylibyśmy, z jakim bólem i cierpieniem musiały się zmierzyć. Są piękne, eleganckie, uśmiechnięte. Podobne do każdej z nas, niezwykłe, bo skutecznie walczyły o odzyskanie swojego życia, bo podjęły bardzo ważne choć często trudne decyzje. Pokazały, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Nawet w otchłani beznadziei. Największą wartością zawartych w tej książce opowieści jest ich autentyczność i szczerość. Jak mówi autorka – tak książka to szczepionka na smutek.

Joanna Przetakiewicz - przedsiębiorca, radca prawny, mama trzech wspaniałych mężczyzn, a przy tym kobieta Nowej Ery. Założycielka ruchu społecznego: ERA NOWYCH KOBIET. Kobieta inspiracja, której dobro innych kobiet leży na sercu, dlatego zawsze motywuje je do mądrej walki o siebie. Wierzy również, że szczęścia można się nauczyć i zachęca do tego innych.