Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji ze spotkania z zespołem Indios Bravos, które odbyło się 16 kwietnia w warszawskim salonie empik Junior przy ul. Marszałkowskiej 116/122.
Spotkanie odbyło się w ramach promocji najnowszej płyty zespołu zatytułowanej po prostu "Indios Bravos".
Dziesięć lat po debiucie przyszedł czas na zmiany. Piotr Banach i Gutek nagrali płytę nie w duecie, a z zespołem, który od lat wspomaga Indiosów na koncertach. Muzyka zespołu się zmieniła, z tego co na początku nazywaliśmy cyber-reggae, wyewoluowała forma swoista, trudna do jednoznacznego sklasyfikowania. Pulsacja reggae i rockowa ekspresja, trochę bluesowej melancholii i jazzowej improwizacji. Poetyckie teksty i czasem kojący, a czasem zadziorny śpiew Gutka.
Gitarowe riffy i psychodeliczne partie klawiszy. Takiej muzyki nie dałoby się już nagrać w domowym zaciszu, nie zadziałałaby tu programowana perkusja i syntetyczny bas. Nie dałoby się jej też nagrać w klasyczny, studyjny sposób – najpierw partia bębnów, potem kolejne instrumenty.
Komentarze (0)