Dla
kupujących

FAQ

Zamówiłem produkt z empik/marketplace, z kim mogę kontaktować się w sprawach zamówienia?

Jeśli posiadasz konto użytkownika empik.com wejdź w „historię zakupów”. Przy wybranym zamówieniu wciśnij „skontaktuj się”. Wypełnij formularz, który prześle Twoje zapytanie do dostawcy. Jeśli masz inne wątpliwości, skontaktuj się z nami telefonicznie:

Infolinia: +48 22 462 72 50 specjalnie dla Ciebie – czynna: poniedziałek – niedziela 8:00 – 23:00 (oprócz świąt ustawowo wolnych od pracy)

Jakie formy płatności są dostępne u sprzedawców marketplace?

Płatności można dokonać za pośrednictwem operatora DotPay: przelewem, kartą płatniczą lub za pomocą systemu BLIK oraz „e-raty DotPay”. Możliwość skorzystania z formy płatności „e-raty Dotpay” dostępna jest w przypadku dokonywania zakupów o minimalnej wartości 300 zł i nie większej niż 4350 zł. Nie jest możliwe dokonywanie płatności za pomocą Ekarty Prezentowej, Karty Prezentowej Empik, Twoich Środków ani PayPal. W przypadku, złożenia zamówienia u kilku Sprzedawców, użytkownik ma możliwość wyboru różnych form płatności (z góry lub za pobraniem).

Złożyłem zamówienie ale chcę opłacić je w późniejszym terminie, ile mam na to czasu?

Czas przewidziany na opłacenie zamówienia to 7 dni od momentu jego złożenia.

Podczas dokonywania płatności za pośrednictwem operatora DotPay wystąpił nie oczekiwany błąd, w jaki sposób mogę dokonać wznowienia transakcji?

Jeśli posiadasz konto użytkownika empik.com wejdź w „historię zakupów”. Przy wybranym zamówieniu wciśnij „opłać”. Zostaniesz przekierowany do wznowienia płatności.

Jeśli jesteś klientem nie zarejestrowanym, zostaniesz powiadomiony mailowo o możliwości dokończenia przerwanej transakcji. Wejdź w otrzymaną wiadomość i kliknij w link wznawiający płatność. Po upływie 7 dni, zamówienie „nie opłacone” zostanie anulowane.

Czy zamówienie złożone w usłudze marketplace, u różnych dostawców oraz empik, będą wysłane jako jedna paczka?

Nie ma możliwości połączenia przesyłek od różnych sprzedawców.

Czy zamówione produkty w usłudze marketplace na portalu empik.com mogę odebrać osobiście w salonie Empik?

Produkty zamówione od sprzedawców w usłudze marketplace, nie będą możliwe do odbioru osobistego w salonach empik.

Zamówiłem duże AGD, czy transport obejmuje wniesienie sprzętu?

Usługa transportowa nie obejmuje wniesienia dużego AGD.

Czy żeby złożyć zamówienie trzeba mieć zarejestrowane konto w empik.com?

Złożenie zamówienia może odbyć się bez rejestracji konta.

Rozmyśliłem się, jak mogę anulować zamówienie od sprzedawcy w usłudze marketplace?

Jeśli posiadasz konto użytkownika empik.com wejdź w „historię zakupów”. Przy wybranym zamówieniu wciśnij „Anuluj”. Jeśli masz inne wątpliwości lub nie rejestrowałeś swojego konta, skontaktuj się z nami telefonicznie:

Infolinia: +48 22 462 72 50 specjalnie dla Ciebie – czynna 7 dni w tygodniu od 8:00 do 23:00 (oprócz świąt ustawowo wolnych od pracy)

Jak mogę dokonać zwrotu zakupionego towaru od sprzedawcy marketplace empik, jak wygląda proces zwrotu środków?

Jeśli posiadasz konto użytkownika empik.com wejdź w „historię zakupów”. Przy wybranym zamówieniu wciśnij „skontaktuj się”. Sprzedawca, do którego kierowane jest zapytanie przedstawi sposób dokonania zwrotu. Jeśli masz inne wątpliwości lub nie rejestrowałeś swojego konta, skontaktuj się z nami telefonicznie:

Infolinia: +48 22 462 72 50 specjalnie dla Ciebie – czynna całą dobę (oprócz świąt ustawowo wolnych od pracy)

Czy zamówienie z marketplace mogę opłacić E-kartą Prezentową, Kartą Prezentową Empik?

W zamówieniach złożonych u sprzedawców w usłudze marketplace na portalu empik.com nie jest możliwe dokonanie płatności za pomocą Ekarty Prezentowej, Karty Prezentowej Empik, Twoich Środków ani PayPal.

Program Ochrony Kupujących (POK)

https://www.empik.com/pok