Wydawnictwo Czarne

Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
  • więcej
Sprzedawca
Dostępność
Ocena
Cena

Wydawnictwo Czarne

Wydawnictwo Czarne powstało w 1996 roku i jest niezależną oficyną wydawniczą. Jest prowadzone przez Monikę Sznajderman oraz Andrzeja Stasiuka. W ofercie wydawnictwa znajduje się literatura faktu o różnej tematyce – oprócz słynnych reportaży jest to m.in. literatura dokumentalna, podróżnicza, książki historyczne, biografie. Wydawnictwo nieustannie poszerza swój zasięg i wspiera wielu młodych, debiutujących autorów. 

Książki wydawnictwa Czarne wyróżniają się oryginalną szatą graficzną i są rozpoznawalne dzięki charakterystycznemu logo oraz okładkom. Opracowaniem typograficznym od wielu lat zajmuje się Robert Oleś.  Do wartych uwagi tytułów wydawanych w latach dziewięćdziesiątych należą m.in. „Mury Hebronu” i „Opowieści Galicyjskie” Andrzeja Stasiuka oraz twórczość Marcina Świetlickiego, Jarosława Klejnockiego i Krzysztofa Siwczyka. 

Trzy najpopularniejsze serie wydawnictwa Czarne, to „Sulina”, w której ukazują eseje opisujące dziedzictwo i współczesność Europy Środkowowschodniej, „Reportaż” oraz „Inna Europa, Inna Literatura”, w których ukazują się prozy autorów pochodzących między innymi z Węgier, Rumunii, Ukrainy oraz byłej Jugosławii. Do wartych uwagi twórców, reprezentujących różne generacje, należą m.in.: Taras Prochaśko,  Ádám Bodor, Danilo Kiš, Jurij Andruchowycz, Mircea Cărtărescu, a także Serhij Żadan.

Polskimi autorami książek literatury współczesnej, publikowanych przez wydawnictwo Czarne są m.in. Maciej Malicki, Krzysztof Varga, Daniel Odija, Tomasz Piątek czy Janusz Leon Wiśniewski. W Czarnem ukazują się również nagradzane reportaże Mariusza Szczygła oraz Włodzimierza Nowaka. To tylko niewielka część tytułów wydawnictwa, które znajdują się w naszym asortymencie. 

Sprawdź wielokrotnie nagradzane książki wydawnictwa Czarne i zanurz się w światowej beletrystyce oraz w interesującej literaturze faktu. 

więcej