Filtruj
Kategorie
Kolor
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Smeg

Markę Smeg stworzył Vittorio Bertazzani we Włoszech w miasteczku Guastalla w 1948 roku. Obecnie jest ona uznawana za jednego z czołowych producentów sprzętów gospodarstwa domowego. Pierwszym urządzeniem stworzonym przez firmę była wolnostojąca kuchenka gazowa.

Produkty tej marki cechowały się rewolucyjnymi wówczas rozwiązaniami, takimi jaki programatory, zawory bezpieczeństwa oraz automatyczne zapłony. W latach 60. Smeg wprowadził na rynek zmywarki oraz pralki. W kolejnej dekadzie firma jako pierwsza zaprezentowała zmywarkę, która była w stanie pomieścić 14 kompletów naczyń.

Odważny design marki Smeg

W połowie lat 70. Smeg rozpoczął współpracę z renomowanymi projektantami, byli to m.in. Renzo Piano i Mark Newson. Prawdziwy przełom nastąpił w latach 90., kiedy na rynek weszła lodówka FAB. Dzięki mocnym kolorom, błyszczącej emalii oraz stylowi prosto z lat 50. szybko stała się wizytówką firmy.

Początkowo lodówki Smeg były dostępne w wąskiej gamie kolorystycznej, jednak obecnie dzięki odważnym deseniom stały się hitem firmy. Wśród nich można znaleźć designerskie edycje tworzone we współpracy z popularnymi markami z innych dziedzin, takimi jak Mini Cooper czy Dolce & Gabbana.

Małe AGD Smeg

To, co przyciąga uwagę do sprzętów Smeg, to przede wszystkim styl retro. Wzornictwo inspirowane przeszłością można dostrzec w przeważającej liczbie projektów, które są sygnowane autorskim podpisem marki.

Produkowane przez Smeg czajniki elektryczne wyróżniają się designem z lat 50. Dodatkowym atutem tych urządzeń jest chromowana podstawa oraz uchwyt. Sprzęt został również wyposażony w podwójny sposób wizualizacji poziomu wody: litry/filiżanki.

Tostery Smeg charakteryzują się obudową wykonaną ze stali nierdzewnej. Oferują 6 stopni opiekania oraz 3 programy: podgrzewanie, rozmrażanie, bajgiel.

Urządzenia pomocne podczas gotowania

W ekspresach do kawy Smeg dostępnych jest wiele praktycznych funkcji. Posiadają wbudowany spieniacz mleka, system Thermoblock oraz system odkamieniania. Możliwa jest także regulacja ilości kawy oraz twardości i temperatury wody.

Robot planetarny Smeg gwarantuje płynną regulację prędkości na 10 poziomach tempa. Potężny korpus miksera pozwala na miksowanie, ubijanie, wyrabianie ciasta, czy też mieszanie składników stałych i ciekłych. Dzięki dodatkowym akcesoriom robot kuchenny Smeg może również służyć do wyrobu makaronu.

W naszym asortymencie dostępne są również blendery kielichowe Smeg. Kielich został wykonany z tritanu wolnego od BPA, a silnik zabezpieczono przed uszkodzeniami. Urządzenie ma 3 programy – smoothie, kruszenie lodu oraz puls.

Zajrzyj do naszego katalogu produktów firmy Smeg i zastanów się, czy odważny włoski design nie jest stworzony właśnie dla twojej kuchni.

więcej