SFD

SFD

Polska marka suplementów diety i odżywek dla sportowców SFD w powstała w 2010 roku na bazie przedsiębiorstwa Kulturystyka.pl należącego do Mateusza Pazdana - pasjonata sportu, w tym kulturystyki amatorskiej.

W 2000 roku została utworzona pierwsza strona internetowa kulturystyka.pl oraz forum dyskusyjne sfd.pl, skupiające zwolenników różnych rodzajów aktywności fizycznej, na którym użytkownicy mogli dzielić się swoją wiedzą i wymieniać doświadczeniami w zakresie treningów, diety i suplementacji.

Moderując i obserwując grupę dyskusyjną, Mateusz Pazdan dostrzegł lukę na rynku i postanowił rozszerzyć swoją działalność o sprzedaż suplementów diety dla sportowców. W 2003 roku firma otworzyła swój pierwszy sklep internetowy oraz kilka sklepów stacjonarnych z suplementami diety.

W pierwszych latach działalności SFD, głównymi klientami firmy byli nabywcy indywidualni. Z czasem marka zaczęła obsługiwać także zamówienia hurtowe, co spowodowało jej dynamiczny rozwój. Firma otworzyła swoją profesjonalną hurtownię z suplementami diety, która jest obecnie jedną z największych w Polsce. 

SFD posiada w swoim asortymencie tysiące produktów znanych producentów suplementów diety z całego świata. Stworzyła także własną markę sygnowaną nazwą SFD, która skierowana jest do osób aktywnie uprawiających sport i dbających o zdrowie.

Misją SFD jest udzielanie wsparcia osobom dążącym do osiągnięcia wymarzonej sylwetki poprzez odpowiednią edukację, motywację i dostarczanie najwyższej jakości produktów.

Oferta marki SFD

W bogatym asortymencie produktów pod marką SFD dużą popularnością cieszą się odżywki białkowe SFD. Białka SFD dostępne są w różnych wersjach smakowych, a także w wariancie bez laktozy. Wzbogacają codzienną dietę o pełnowartościowe białko, niezbędne aminokwasy i witaminy przyczyniając się do wzrostu i utrzymania masy mięśniowej.

Kreatyna SFD dostępna w proszku lub w kapsułkach pozytywnie wpływa na poprawę zdolności wysiłkowych, wspomaga przyrost masy mięśniowej i przyspiesza regenerację tkanek po treningu.

Kolagen SFD to kompleksowy produkt składający się z najwyższej jakości składników, przyczyniający się do poprawy kondycji stawów i utrzymania ich elastyczności. Produkt dodatkowo korzystnie wpływa na nawilżenie skóry, wzmocnienie włosów i paznokci.

W asortymencie marki można znaleźć także różne rodzaje spalaczy tłuszczu SFD, które różnią się od siebie składem oraz działaniem. Takie substancje, jak karnityna lub kofeina, zawarte w tych suplementach, wspomagają redukcję spalania tłuszczu i przyczyniają się do szybszej regeneracji organizmu po treningu.

SFD to także szeroka oferta witamin dla sportowców i preparatów pozytywnie wpływających na zdrowie oraz kondycję całego organizmu. Wśród witamin SFD dostępne są takie suplementy, jak witamina C, Witamina D3 i K2 oraz kompleksy witaminowe pomagające w utrzymaniu dobrego samopoczucia i stanu zdrowia. Wśród tego typu preparatów, popularne są także adaptogeny, np. Ashwagandha SFD, która wspomaga odporność organizmu na stres oraz wspiera utrzymanie prawidłowego poziomu energii oraz zdolności fizycznych i psychicznych w momentach gorszego samopoczucia. Sportowcy chętnie sięgają także po cytrulinę SFD, czyli niebiałkowy aminokwas, który zmniejsza możliwość wystąpienia zakwasów po treningu i zapewnia lepszą regenerację ciała po wysiłku fizycznym.

W asortymencie SFD znajdą się także dietetyczne produkty spożywcze takie, jak np. masło orzechowe SFD, w którego składzie znajduje się 100% orzechów arachidowych. Dostępne są także niezawierające cukru kremy SFD o różnych smakach, które mogą być doskonałym dodatkiem do naleśników, omletów i innych fit deserów.

więcej