Filtruj
Kategorie
Dla kogo
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Schmidt

Schmidt to niemiecka marka, która jest jednym z czołowych na świecie producentów puzzli dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ma również w swojej ofercie gry planszowe i karciane, łamigłówki oraz zabawki pluszowe.

Schmidt – puzzle od 40 do 200 elementów

Dla najmłodszych dzieci można wybrać puzzle Schmidt 40-, 50-, 60-, 100-, 150- lub 200-elementowe. Wiele z nich po ułożeniu przedstawia motywy z popularnych filmów animowanych Disneya, w tym „Alicja w Krainie Czarów”, „Księga Dżungli”, „Myszka Mickey” czy „Zakochany Kundel”. Do wyboru są również puzzle Schmidt ze zwierzętami, owocami, warzywami, pojazdami czy mapami. Można łatwo i szybko je ułożyć, co pozwala maluchom budować pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Pomagają również w rozwijaniu kreatywności, wyobraźni i logicznego myślenia.

Artystyczne puzzle Schmidt 500 elementów i więcej

Niemiecka marka oferuje również układanki dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych. Są to m.in. puzzle 500-, 1000- i 2000-elementowe. Kolekcja obejmuje wiele puzzli, które przedstawiają dzieła malarskie słynnego niemieckiego artysty Thomasa Kinkadego, nazywanego „malarzem światła”. Można wybierać układanki ukazujące np. sielskie motywy wsi, ogrody, budowle, zwierzęta czy magiczne przedmioty.

Czym wyróżniają się puzzle marki Schmidt?

Puzzle Schmidt oprócz oryginalnych grafik wyróżniają się precyzyjnym dopasowaniem wszystkich elementów, co stanowi zasługę wykorzystania cienkich wykrojników. Dzięki zastosowaniu płótna o specjalnej strukturze, po ułożeniu układanki można podnosić i przenosić puzzle, bez obaw o ich rozpadnięcie się. Poszczególne puzzle mają różne kształty i są pokryte matowym, nieodbijającym światła lakierem.

Historia marki Schmidt

Początki istnienia marki Schmidt sięgają 1907 roku, kiedy pochodzący z miejscowości Amberg Josef Friedrich Schmidt założył w Berlinie wydawnictwo gier planszowych. Ogromną popularność w Niemczech zyskała jego gra „Der Spiegel”. Następnie oferta firmy była stopniowo poszerzana o różnego rodzaju gry i puzzle.

W 1970 roku Josef Friedrich Schmidt połączył firmę z przedsiębiorstwem swojego syna Franza. Jeszcze w latach 70. na skutek pożaru spłonęły ich archiwa. W 1984 roku powstała słynna gra fabularna Das Schwarze Auge. W 1997 roku przedsiębiorstwo zbankrutowało, a nowym właścicielem marki Schmidt została grupa Blatz-Grupp. Niemiecki producent swoje gry i puzzle projektuje we współpracy z artystami, grafikami, pedagogami, psychologami oraz graczami.

Sprawdź, jak wiele ciekawych motywów puzzli znajduje się w naszym asortymencie i wybierz spośród nich układankę, która najbardziej ci się spodoba.

więcej