Luminarc

Filtruj
Kategorie
Kolor
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Luminarc

Francuska marka Luminarc została założona w 1948 roku przez Jacques’a Duranda. NazwaLuminarc powstała z połączenia słów „Lum” (światło) oraz „Arc” (łuk) i nawiązuje do miejscowości Arque zlokalizowanej w północnej Francji, w której od 1825 roku działała fabryka szkła i kryształu, która to zapoczątkowała historię marki.

Firma Luminarc zasłynęła z produkcji wysokiej jakości szkła i elementów zastawy stołowej. W szerokim asortymencie marki dostępne są m.in. serwisy obiadowe, talerze deserowe, patery, komplety kubków, serwisy kawowe, szklanki, cukiernice, kieliszki, salaterki, dzbanki, pojemniki do przechowywania żywności oraz żarodoodporne brytfanny do zapiekania.

Wszystkie produkty Luminarc wykonane są ze szkła hartowanego o podwyższonej odporności na stłuczenia i zarysowania, które są niemal 3 razy trwalsze od porcelany. Dodatkowo odznaczają się eleganckim i funkcjonalnym designem, dzięki czemu stanowią niebanalną dekorację każdego stołu. Szeroki wybór wzorów i kolorów pozwala dopasować naczynia do indywidualnych gustów oraz aranżacji wnętrza.

Obecnie marka Luminarc cieszy się dużą popularnością w ponad w 160 krajach świata i sprzedaje ponad 400 milionów szklanych naczyń rocznie.

Talerze Luminarc

Talerze Luminarc można nabyć oddzielnie lub wybrać zestaw obiadowy Luminarc. Dostępnych jest wiele kolekcji talerzy, co pozwala także na samodzielne skompletowanie oryginalnej i nietypowej zastawy stołowej, złożonej z elementów o różnej wielkości i kolorystyce. Niektóre fasony talerzy dedykowane są codziennemu użytkowaniu przez domowników. Inne kolekcje polecane są jako eleganckie serwisy obiadowe do serwowania posiłków podczas wyjątkowych okazji i wystawnych obiadów.

Szklanki, kieliszki i kubki Luminarc

W ofercie marki Luminarc dostępne są różne rodzaje szklanek Luminarc, wśród których można wyróżnić uniwersalne szklanki do podawania chłodnych napojów lub szklanki do herbaty, a także naczynia do serwowania określonych trunków, takich jak whisky lub piwo. Luminarc to także bogaty wybór kieliszków, dzięki którym w elegancki sposób można podawać wino białe, wino czerwone, szampana, martini lub brandy. Wszystkie szklanki oraz kieliszki Luminarc cechują się wyważoną estetyką, subtelnością, oryginalnością i ponadczasowością. Idealnie gładka powierzchnia szkła zapobiega osadzaniu się bakterii i zanieczyszczeń, co zapewnia doskonałą higienę i użytkowość naczyń.

W asortymencie marki dostępne są także różne modele wysokiej jakości kubków Luminarc do podawania gorących napojów, typu kawa lub herbata.

więcej