Filtruj
Kategorie
Sprzedawca
Dostępność
Ocena
Cena

Marka Hoya

Hoya to marka związana z produkcją i dystrybucją przede wszystkim wysokiej jakości filtrów fotograficznych. Portfolio marki zawiera szeroki asortyment, na który składa się wiele różnych serii produktów. Hoya opracowuje je między innymi z myślą o profesjonalistach, zajmujących się fotografią zawodowo oraz osobach stawiających pierwsze kroki w fotografii. Różnorodność i wysoka jakość produktów Hoya sprawiają, że sprzęt fotograficzny może być wykorzystywany również przy pracy w specyficznych lub trudnych warunkach.

Charakterystyka filtrów Hoya

Akcesoria fotograficzne Hoya cechuje wysoka jakość oraz niezawodność. Filtry Hoya charakteryzują się innowacyjnymi metodami produkcji, a także kompatybilnością z konstrukcjami optycznymi obiektywów. Marka zadbała, by były one dostępne we wszystkich rozmiarach, które można znaleźć na rynku, również tych rzadko spotykanych i mniej popularnych. W sprzedaży dostępne są filtry Hoya kompatybilne między innymi z obiektywami szerokokątnymi. Filtry marki Hoya mogą być wykorzystywane zarówno w fotografii kolorowej jak też czarno-białej. Pozwalają uzyskać lepsze nasycenie kolorów oraz wyraźniejszy kontrast, a ich konstrukcja pozwala zapobiegać powstawaniu zjawiska winietowania. 

Wszystkie filtry Hoya poza funkcjami wynikającymi bezpośrednio z ich rodzaju, mogą stanowić dodatkową ochronę obiektywu przed czynnikami zewnętrznymi na przykład kurzem, kroplami wody lub uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak choćby zadrapania. 

Rodzaje filtrów Hoya

Hoya oferuje między innymi filtry UV, pokryte wielowarstwową powłoką antyrefleksyjną, które niwelują promieniowanie ultrafioletowe. Dostępne są również filtry polaryzacyjne, niwelujące niepożądane odblaski, które powstają podczas próby fotografowania powierzchni niemetalicznych. jak na przykład szkło lub woda. Na asortyment Hoya składają się również filtry szare, które pozwalają zmniejszyć ilość światła wpadającego przez obiektyw. W celu ochrony delikatnej optyki obiektywu marka Hoya posiada również w ofercie tak zwane filtry ochronne

Hoya produkuje także tak zwane filtry efektowe, na przykład gwiazdkowy, czyli taki, który pozwala uzyskać na zdjęciu efekt sześcioramiennej gwiazdy w każdym miejscu na zdjęciu, gdzie występuje punktowe źródło światła. W asortymencie marki znajdują się również filtry dedykowane do wykonywania fotografii nocnego nieba, jak na przykład filtr Hoya Starscape, który eliminuje żółte i zielonkawe światło, co pozwala uzyskać na zdjęciu efekt głębokiej czerni nieba i naturalnego koloru gwiazd i galaktyk. Filtry Hoya sprzedawane są również w zestawach. 

więcej