Gillette

Filtruj
Kategorie
Dla kogo
Producent
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Gillette

Gillette to amerykańska firma obecna na rynku od 1901 roku. Przedsiębiorstwo produkujące akcesoria do golenia założył King C. Gillette, od którego nazwiska pochodzi nazwa marki. Koncern The Gillette Company został przejęty w 2005 roku przez globalną grupę kapitałową Procter & Gamble. Do P&G należą także takie marki jak Oral-B, Pampers, Tampax, Old Spice, Always czy też Herbal Essences. Polski zakład Gillette znajduje się w Łodzi – są tam wytwarzane różnorodne artykuły – nie tylko maszynki Gillette dla mężczyzn i kobiet, ale również wkłady do golarek czy depilatory.

Maszynka do golenia Gilette – niezbędna w męskiej kosmetyczce

Maszynka Gilette zapewnia mężczyznom wysoki komfort golenia. Na rynku dostępne są różnorodne modele, zarówno jednorazowe, jak i wielorazowego użytku. Przed zakupem warto się zorientować, ile ostrzy ma dana golarka oraz jakie jest jej przeznaczenie. Gillette Blue 3 to na przykład maszynka jednorazowa. Tego typu modele oprócz ruchomej główki dopasowującej się do kształtów twarzy, posiadają także pasek nawilżający, który ulega zużyciu.

Niektóre golarki, jak chociażby Gillette Mach 3, poza paskiem nawilżającym posiadają także mikrolistki osłaniające. Ich zadaniem jest naciąganie skóry i przygotowanie jej do golenia. Tymczasem inne, np. Gillette Sensor 3, to maszynki z wymiennymi ostrzami. 

Spośród różnych kolekcji Gilette na uwagę zasługuje linia Gillette Fusion, np. modele Gillette Fusion 5 lub Fusion Proglide 5. Maszynki oznaczone tą cyfrą posiadają 5 ostrzy oraz powłokę zmniejszającą tarcie, dzięki czemu golenie jest bardziej komfortowe. Dostępne są także golarki wyposażone w dokładny trymer do stylizacji zarostu. W niektórych modelach występuje udoskonalony pasek nawilżający – jego kolor blaknie, sygnalizując poziom zużycia akcesorium.

Maszynki Gilette dla kobiet i inne akcesoria

W ofercie Gilette znalazły się także akcesoria dla kobiet. Mowa o golarkach Gilette Venus. Dostępne są zarówno modele jednorazowe, jak i z wymiennymi wkładami, a także wiele innych artykułów do golenia, np. pianki i żele. Ciekawym sprzętem jest trymer do bikini, natomiast jeśli chodzi o urządzenia przeznaczone dla mężczyzn, warto zwrócić uwagę na Gillette Styler. To sprzęt 3w1 – maszynka do golenia i trymer do przycinania zarostu.

więcej