Gigabyte

Filtruj
Kategorie
Kolor
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Gigabyte

Gigabyte to tajwańska firma obecna na rynku od 1986 roku. Przedsiębiorstwo produkuje różnorodne komponenty do komputerów PC i laptopów, m.in. monitory czy dyski zewnętrzne. W ofercie można znaleźć także systemy chmurowe oraz rozwiązania programowe dla biznesu. Zaawansowana infrastruktura do zarządzania danymi i optymalizacji procesów korzysta z technologii takich jak uczenie maszynowe (inaczej samouczenie się maszyn lub AI) czy też głębokie uczenie (z języka angielskiego Deep learning, czyli tworzenie sieci neuronowych i udoskonalanie techniki przetwarzania języka naturalnego).

Płyta główna Gigabyte

Jednym z flagowych produktów marki jest płyta główna Gigabyte. Element ten odpowiada za sprawną komunikację pomiędzy wszystkimi podzespołami komputera – kartą graficzną i dźwiękową, dyskiem twardym, pamięcią RAM oraz procesorem. Dostępne są różnorodne modele, takie jak np. hybrydowa Gigabyte B450MDS3H korzystająca z technologii AMD StoreMI, która przyspiesza urządzenia pamięci masowej. Komponenty nowej generacji zostały wyposażone w wentylatory z nadajnikami, dzięki czemu pozwalają utrzymać wysoką wydajność komputera przy zachowaniu niskiej temperatury.

Posiadacze komputerów gamingowych mogą wypróbować Gigabyte B450 Aorus Elite – podzespół potrafi automatycznie przydzielać przepustowość aplikacjom na zasadzie priorytetyzacji. Do grania online warto wybierać płyty główne, w których zastosowano inteligentną kontrolę wentylatorów i funkcję automatycznego oszczędzania energii. Inne ciekawe modele płyt głównych z oferty Gigabyte to B450 Aorus Pro, GA-A320M-H i H310M S2P, LGA1151. Aby uniknąć problemów związanych z kompatybilnością, warto przed zakupem sprawdzić rodzaj obsługiwanego procesora oraz chipset.

Karta graficzna Gigabyte

Firma Gigabyte produkuje także wydajne grafiki dla zastosowań domowych i biurowych. Karta graficzna Gigabyte może posiadać od 2 do nawet 12 GB pamięci zainstalowanej. W większości modelów zaimplementowano wydajne aktywne chłodzenie oraz chipset o wysokiej częstotliwości taktowania pamięci. Przed zakupem warto sprawdzić typ wspieranej technologii, a także kompatybilność wyjść – nie wszystkie podzespoły będą się nadawać do komputerów gamingowych.

Gigabyte – inne produkty

Inne produkty, które można znaleźć w ofercie Gigabyte, to monitory dla graczy, w tym także modele z zakrzywionym ekranem i wysoką częstotliwością odświeżania. Na asortyment marki składają się również akcesoria takie jak szybkie dyski SSD, laserowe myszy komputerowe oraz kości pamięci RAM.

więcej