Filtruj
Kategorie
Wybrane marki
Wiek gracza
Liczba graczy
Seria
Dostępność
Cena
Wiek
Dla kogo
Wyczyść filtry

Wybrane marki: foxgames usuń

Gra planszowa Sagrada

Sagrada to gra planszowa w Polsce wydana nakładem wydawnictwa Foxgames. Tytuł należy do grupy gier abstrakcyjno-logicznych, co oznacza, że podczas rozgrywki gracze będą musieli wykazać się sporą dozą wyobraźni, umiejętności przewidywania oraz logicznego myślenia. Sagrada oferuje doskonałą intelektualną rozrywkę, dzięki czemu od swojej premiery cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko doświadczonych miłośników gier planszowych, ale także osób początkujących.

Gra planszowa Sagrada – rozgrywka

Zadaniem gracza w grze planszowej Sagrada jest wybudowanie jak najlepiej punktującego szklanego witrażu. Na początku gry każdy dobiera planszetkę witrażu, w której umieszcza wybrany przez siebie projekt. Projekty witraży różnią się między sobą stopniem trudności wyrażonym w ilości warunków, które należy spełnić podczas budowy. Każda rozgrywka trwa 10 identycznych rund. W trakcie każdej z nich gracze będą musieli dobrać dwie z dostępnych dla wszystkich kolorowych kości o różnych wartościach (reprezentujące szkło) oraz umieścić je w swoim projekcie.

O ilości punktów zdobytych na końcu gry decydują karty celów podstawowych oraz karty celów grupowych. Im więcej celów zostanie zrealizowanych, tym bardziej punktujący witraż. Gra udostępnia graczom także karty narzędzi, których wykorzystanie będzie dawało punkty ujemne, ale pozwoli naprawić pojawiające się w trakcie rozgrywki błędy w rozmieszczeniu szkła na karcie projektu.

Dodatki do gry planszowej Sagrada

Gra planszowa Sagrada doczekała się także kilku, znacząco urozmaicających rozgrywkę dodatków. Sagrada Życie wprowadza do rozgrywki dwa dodatkowe moduły gry, które można dowolnie ze sobą łączyć. Moduł czeladniczy oferuje nowy typ kart, które zagrywane przez graczy w swojej turze, znacząco modyfikują i zmieniają przebieg rozgrywki. Moduł mistrzowski natomiast wprowadza do gry nowe, pomarańczowe kostki, które po spełnieniu określonych wymagań, na koniec gry dadzą graczowi dodatkowe punkty. Niespełnienie wszystkich wymagań będzie jednak generowało punkty ujemne.

Dodatek Sagrada Pasja także oferuje nowe elementy rozgrywki takie jak: karty inspiracji, zupełnie nowe kostki tzw. szkła rzadkiego oraz nowe karty celów podstawowych. Z kolei Sagrada Jeszcze więcej szkła, wprowadza elementy rozgrywki dla piątego i szóstego gracza, co pozwoli na zabawę w jeszcze większym gronie. Dodatkowo oferuje także nowości w postaci planszetek prywatnych zasobów szkła oraz nowe karty celów indywidualnych, narzędzi oraz celów grupowych.

Sprawdź naszą ofertę gier planszowych, wybierz tytuł Sagrada i rozpocznij rywalizację o tytuł najskuteczniejszego witrażysty.

więcej