Blizzard Entertainment

Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
  • więcej
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Blizzard Entertainment

Blizzard Entertainment to amerykański producent gier komputerowych. Firma powstała w 1991 roku i początkowo nazywała się Silicon & Synapse. Ogromną popularność przyniosły tej marce tytuły fabularne RPG-hack and slash – Diablo oraz Diablo II. Bohater gry musi się zmierzyć z Panem Zła – potężnym Diablo. Obecnie dostępna, zarówno na konsole, jak i komputery oraz laptopy, jest już trzecia część, fani oczekują także na najnowszą odsłonę serii – Diablo 4.

Blizzard Entertainment – gry

Szukacie ciekawych gier fabularnych/RPG/MMORPG? Poza słynnym Diablo w sprzedaży są dostępne również inne produkcje Blizzard Entertainment. Jedną z najgłośniejszych propozycji marki jest World of Warcraft: Battle for Azeroth. To już siódmy dodatek do gry WoW. Rozszerzenie wprowadza nowe kontynenty Kul Tiras i Zandalar, pojawiają się także cztery nowe rasy, lochy, rajdy, artefakty oraz niezbadane wyspy. Battle for Azeroth zostało sprzedane w liczbie ponad 3,4 miliona egzemplarzy w pierwszym dniu premiery.

W asortymencie znajdziecie także Blizzard Overwatch, czyli futurystyczną strzelankę multiplayer online na PC oraz platformy PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Fabuła rozgrywa się w świecie opanowanym przez zbuntowaną sztuczną inteligencję. Dostępne są cztery tryby rozgrywki – szturm, eskorta, kontrola oraz rywalizacja. Tytuł został okrzyknięty mianem najszybciej sprzedającej się gry Blizzarda na konsole.

Blizzard Entertainment – najlepsze serie

Znaną produkcją Blizzard Entertainment jest także Starcraft. Strategiczna gra opowiada o konflikcie trzech ras insektopodobnych – zergów, humanoidalnych protossów oraz teranów, czyli ludzi wygnanych z Ziemi. Poza kampaniami dla jednego gracza dostępny jest również tryb wieloosobowy, umożliwiający rozgrywanie meczów online z innymi graczami. Pierwsza część Starcrafta sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy, tytuł szybko stał się jedną z najpopularniejszych gier na świecie.

Gdy chodzi o Blizzard Entertainment, nie można nie wspomnieć także o Diablo 4. Czwarta odsłona słynnej serii rozgrywa się tuż po wydarzeniach z trzeciej części, gdy wskutek wojen pomiędzy Aniołami i Demonami doszło do zniszczenia Sanktuarium. Bohaterowie odkrywają tajemniczą bramę – pomost pomiędzy dwoma światami. Będą oni musieli stawić czoło demonicznej Córce Nienawiści – Lilith. Gra znajduje się obecnie we wczesnej fazie rozwoju, prawdopodobnie pojawi się ona na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

więcej