Filtruj
Kategorie
Dla kogo
Pojemność
  • więcej
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Anwen

Anwen to nowoczesne polskie kosmetyki do włosów. Marka powstała z inspiracji blogiem Anny „Anwen” Kołomycew, entuzjastki świadomej pielęgnacji włosów. Od 2010 roku jej blog stał się prawdziwą encyklopedią wiedzy o włosach, odwiedzaną przez miliony internautek i internautów.

Na swojej stronie internetowej Anwen pisała i wciąż pisze o włosowej pielęgnacji, wiele uwagi poświęcając porowatości włosów, bo to głównie od tej cechy zależy dobór optymalnych kosmetyków. Kilka lat później zaczęły powstawać pierwsze kosmetyki naturalne marki Anwen, a firma pod kierownictwem Anny Kołomycew i Katarzyny Sawicz datuje swoją działalność od 2015 roku.

Polska marka kosmetyków naturalnych Anwen

Kosmetyki do włosów Anwen tworzone są według zasady równowagi PEH, czyli odpowiednich proporcji między trzema rodzajami składników pielęgnacyjnych: protein, emolientów i humektantów.

Unikalne podejście do pielęgnacji włosów Anwen to podział kosmetyków nie tylko ze względu na stopień przetłuszczania się włosów, ale przede wszystkim – porowatości włosów. Naturalna porowatość determinuje to, jak włosy reagują na poszczególne składniki pielęgnacyjne, dlatego Anwen oferuje specjalne kosmetyki do włosów o wysokoporowatych, średnioporowatych i niskoporowatych.

Zdrowe i ekologiczne szampony

Naturalna pielęgnacja włosów zaczyna się od oczyszczenia. Tradycyjne, płynne szampony do włosów Anwen są dostępne w wielorazowych butelkach z pompką, do których można dokupić refill, czyli przyjazne dla środowiska opakowanie uzupełniające.

Anwen to także szampony w piance i coraz popularniejsze szampony w kostce, lekkie, niewymagające plastikowych opakowań i łatwe w transporcie kosmetyki do włosów. Wszystkie szampony Anwen zawierają naturalne ekstrakty roślinne – miętowy, kawowy, brzoskwiniowy, bergamotowy i inne.

Inne kosmetyki do włosów marki Anwen

W asortymencie Anwen są też odżywki do włosów, maski do włosów, olejki i serum do włosów, mgiełki do włosów, wcierki do skóry głowy, a także gotowe zestawy kosmetyków, doskonałe na prezent lub jako zestaw startowy do przygody ze świadomą pielęgnacją włosów opartą na równowadze PEH.

Anwen oferuje również akcesoria: szczotki do włosów, turbany, gładkie, jedwabne gumki do włosów, a nawet jedwabne poduszki, dzięki którym w czasie snu włosy nie wycierają się i nie plączą.

Zaawansowana pielęgnacja włosów z Anwen

Kosmetyki Anwen do specjalistycznej pielęgnacji włosów problematycznych lub delikatnych to m.in.: szampony przeciwłupieżowe, odżywki do włosów dla dzieci, chroniące przed słońcem mgiełki do włosów z filtrem UV.

Jednak każdy produkt Anwen to kosmetyk do zaawansowanej pielęgnacji włosów – każdy jest przeznaczony do włosów o określonej porowatości i budowie. Przykładem są specjalne maski do włosów na noc: proteinowe, emolientowe lub nawilżające, o proporcji składników starannie dobranej do porowatości włosów.

więcej