Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
Nowości
Autor
  • więcej
Polecane
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej

Książki i obrazki kontrastowe dla niemowląt

Książki i karty z obrazkami kontrastowymi przeznaczone są dzieciom w okresie od narodzin do około drugiego roku życia. Zaprojektowane zostały one z myślą o najważniejszych potrzebach najmłodszych dzieci w zakresie rozwoju takich obszarów jak: wzrok, spostrzegawczość, rozpoznawanie kolorów i kształtów. Poza tymi głównymi funkcjami, książeczki kontrastowe i sensoryczne dla niemowląt mogą sprzyjać także budowaniu więzi między dzieckiem a rodzicem lub opiekunem oraz są bardzo dobrym pomysłem na twórcze spędzenie wspólnego czasu.

Kontrastowe obrazki - rozwój wzroku i nie tylko

Wzrok jest zmysłem, który od początku życia podlega bardzo silnemu rozwojowi, by finalnie maluch mógł w pełni widzieć szczegóły otaczającego go świata a także potrafić je interpretować. W tym swoistym treningu widzenia ważną rolę odgrywają wszelkie kontrastowe obrazki, stworzone zwykle z dużych i prostych kształtów np. kół i kwadratów, w dwóch kolorach – czerni i bieli. Dzięki swojej prostocie i wyrazistości, pozwalają one zogniskować na sobie wzrok dziecka oraz skupić jego uwagę, co dobrze stymuluje do rozwoju.

W kolejnych miesiącach życia dziecko zacznie także rozpoznawać odcienie szarości, a później także inne kolory, począwszy od czerwonego. Do wieku malucha dostosowywać należy także kształty, bowiem dla dzieci około pierwszego roku życia, bardziej stymulujące okażą się już obrazki bogatsze w więcej trudniejszych i mniejszych figur. W naszej ofercie znajdziesz kontrastowe obrazki dla niemowląt, noworodków jak i dla dzieci nieco starszych (do 2 roku życia).

Kontrastowe książeczki, karty i stymulujące zestawy

W przygotowanej przez nas ofercie produktów do treningu wzroku dzieci znajdziesz m.in. zestawy kontrastowych kart, książeczek wykonanych z grubej tektury z zaokrąglonymi kantami dla większego bezpieczeństwa dziecka, rozkładane książeczki harmonijki a także ciekawe zestawy, zawierające kontrastowe obrazki we wszystkich wymienionych formach. Dzięki tak skrojonej propozycji, masz możliwość wybrać najlepszą i najbardziej wygodną dla malucha formę kontrastowych obrazków.

Sprawdź ofertę kontrastowych obrazków w formie kart i książeczek i wybierz z niej pozycję, która będzie najlepsza dla dziecka.

więcej

Przeczytaj więcej jakie książki dla maluszka wybrać!

Zobacz więcej