Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Autor
  • więcej
Polecane
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej

Podręczniki do szkoły podstawowej - klasa 5

Zgodnie z podstawą programową, piąta klasa szkoły podstawowej to już drugi rok II etapu edukacyjnego. Uczeń kontynuuje przyswajanie wiedzy z wielu przedmiotów, takich jak przyroda, język polski i angielski, muzyka, informatyka czy historia - podręczniki do 5 klasy szkoły podstawowej do tych przedmiotów i innych znajdziesz w naszej ofercie. Oprócz nich, oferujemy także szereg produktów składających się na wyprawkę dla ucznia - warto przygotować się do nowego roku szkolnego już wcześniej i kupić wszelkie niezbędne akcesoria.

Czym kierować się kompletując podręczniki do 5 klasy?

Dobrą praktyką jest, aby podręczniki do 5 klasy były kontynuacją materiałów z poprzedniego roku. Jest to sprawdzony sposób na zachowanie płynności toku nauczania, a co za tym idzie - sprawne osiąganie wymaganych efektów kształcenia.

Zgodnie z podstawą programową podręczniki do klasy piątej mają powoli wprowadzać dziecko w świat wartości, współpracy czy solidarności. Na gruncie matematycznym natomiast utrwala umiejętność odczytywania danych, przedstawionych w różnych formach. Przyswaja również zdolność do wykonywania działań na coraz bardziej skomplikowanych sumach algebraicznych.

Podręczniki do 5 klasy i pomoce naukowe

Podstawa programowa zakłada również, że uczeń na tym etapie coraz sprawniej posługuje się pomocami naukowymi. Celem jest szybsze przyswojenie wymaganych informacji, a także zgłębianie zagadnień, którymi dziecko zaczyna się interesować.

Same podręczniki do szkoły podstawowej klasa 5 z kolei mają być tak skonstruowane, aby zawierały przejrzysty i czytelny układ treści. Uczeń powinien być w stanie w pełni skupić się na nauce wybranego działu tematycznego i w miarę możliwości poszerzać nabyte informacje. Dziecko musi również być w stanie w codziennym życiu wykorzystywać umiejętności, które przyswoił podczas lekcji techniki czy plastyki. Dotyczy przede wszystkim szycia, klejenia, a także kreatywnego tworzenia prezentów dla najbliższych.

Zapoznaj się z naszym asortymentem, w celu dobrania najodpowiedniejszych podręczników dla dziecka.

więcej

Przygotuj się na nowy rok szkolny!

Przeczytaj więcej!