Pomoce naukowe dla dzieci przydają się do uzupełnienia braków w wiedzy oraz usystematyzowania tego, czego już zdążyły nauczyć się w szkole. Cenne wskazówki oraz praktyczne informacje na temat egzaminów zawarte zarówno w repetytorium ósmoklasisty, jak i w książkach z przykładowymi arkuszami egzaminacyjnymi pozwalają oswoić się z nadchodzącymi testami. Bez wątpienia więc repetytoria i arkusze egzaminacyjne to cenne wsparcie dla uczniów w szkole podstawowej, którzy przegotowują się do dalszego etapu edukacji w szkole średniej.

Jak wybrać pomoce naukowe?

Każdego roku rynek podręczników i artykułów szkolnych zalewają nowości. Wśród nich nie brakuje pomocy naukowych dla dzieci. Wybierając repetytoria i arkusze egzaminacyjne, zwróć szczególną uwagę na:

 • opinię nauczyciela, który może wskazać jego zdaniem najlepsze materiały do nauki,
 • wydawnictwo, od lat specjalizujące się w obszarze edukacji szkolnej,
 • preferencje i potrzeby dziecka,
 • zgodność z obowiązującą podstawą programową.

 

Podręczniki i pomoce szkolne dla uczniów szkoły podstawowej pełna oferta

 

Pedagodzy mają duże doświadczenie w korzystaniu z materiałów dydaktycznych, dlatego warto kierować się ich opinią podczas wyboru pomocy naukowych. Jednak nie oznacza to, że wskazane przez nauczyciela książki do nauki są jedynym słusznym wyborem.

Bez wątpienia duże znaczenie ma także rodzaj wydawnictwa edukacyjnego jak np. Nowa Era, które w swojej kompleksowej ofercie posiada repetytoria i arkusze egzaminacyjne ze wszystkich przedmiotów szkoły podstawowej.

Bardzo ważne przy wyborze pomocy naukowych są także potrzeby dziecka. Jeśli np. uczeń ma pamięć fotograficzną, warto znaleźć takie repetytorium, które ułatwi mu naukę dzięki odpowiedniemu opracowaniu graficznemu.

I na koniec najważniejsze, choć nie tak oczywiste dla każdego, jak mogłoby się wydawać – pomoce naukowe dla dzieci powinny być zgodne z obowiązującą podstawą programową, aby uniknąć nieścisłości z wiedzą zdobytą w szkole. To także istotne w kontekście arkuszy egzaminacyjnych, które mają za zadanie oswoić ucznia z formą czekających go egzaminów.

Repetytoria ósmoklasisty

Biorąc pod uwagę fakt, że na egzaminach końcowych obowiązkowo pojawia się język polski, język obcy i matematyka, warto zaopatrzyć się w książki do nauki z tego zakresu, które pomagają przygotować się do egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2021/2022.

 • Repetytorium Teraz egzamin ósmoklasisty. Język polski

Nowa edycja repetytorium do języka polskiego wydawnictwa Nowa Era zawiera m.in. streszczenia oraz opracowania wszystkich lektur obowiązkowych w klasach 4-8, samouczki do analizy i interpretacji utworów literackich, pigułki z wiedzy o języku i literaturze oraz przykładowe zadania egzaminacyjne. Praktyczna wiedza i cenne wskazówki pomagają utrwalić materiał przed zbliżającym się egzaminem ósmoklasisty.

 

„Teraz egzamin ósmoklasisty 2021 Język polski” Repetytorium Nowa Era

 

 • Repetytorium Teraz egzamin ósmoklasisty. Język angielski

Książka do nauki języka angielskiego to nowa edycja znanego już repetytorium wydawnictwa Nowa Era. Zawiera m.in. dużą liczbę przykładowych zadań egzaminacyjnych, otwartych i zamkniętych, oraz próbny arkusz egzaminacyjny z instrukcją. Pozwala uporządkować wiedzę z zakresu gramatyki i leksyki, a także przygotowuje do tworzenia pisemnych wypowiedzi w języku angielskim. W tym wydaniu repetytorium z języka angielskiego nowością są praktyczne wskazówki w formie przyjaznych uczniom sketchnotek, 2 zupełnie nowe próbne arkusze egzaminacyjne, ćwiczenie z pisania formalnych e-maili oraz zadania egzaminacyjne w części powtórkowej repetytorium.

 

„Teraz egzamin ósmoklasisty 2021 Język angielski” Repetytorium Nowa Era

 

 • Repetytorium Teraz egzamin ósmoklasisty. Matematyka

Repetytorium wydawnictwa Nowa Era wyróżnia się bardzo przyjazną formą, która ułatwia naukę. Wiedza teoretyczna jest dawkowana w niewielkich porcjach w postaci tabelek i schematów, a wybrane reguły matematyczne są przedstawione w formie plakatowej. Opracowanie pozwala ćwiczyć umiejętności matematyczne dzięki licznym zadaniom, do których odpowiedzi i rozwiązania znajdują się pod kodami QR. Materiał przygotowuje do egzaminu ósmoklasisty dzięki arkuszowi z próbnym egzaminem oraz praktycznym informacjom na jego temat (ile trwa, jakich zadań można się spodziewać).

 

„Teraz egzamin ósmoklasisty 2021 Matematyka” Repetytorium Nowa Era

 

Arkusze egzaminacyjne do 8 klasy

Oprócz klasycznego repetytorium ósmoklasisty warto mieć pod ręką także arkusze egzaminacyjne, które oswajają z sytuacją tak ważnego testu. Tego typu książki nie tylko zawierają próbne arkusze z zadaniami dostosowanymi do aktualnych wymagań, ale też techniczne informacje, które dotyczą m.in. czasu trwania egzaminu czy tego, co można ze sobą zabrać. Pokazują krok po kroku, jak rozwiązywać różne typy zadań pod presją czasu, zapoznają z budową arkusza, wskazują zagadnienia, które warto powtórzyć i utrwalić.

 • Arkusze egzaminacyjne Teraz egzamin ósmoklasisty. Język polski

Arkusze egzaminacyjne z języka polskiego wydawnictwa Nowa Era dodatkowo zawierają mapy myśli, prezentujące najważniejsze motywy literackie w lekturach, wymagane na egzaminie w 2022 roku.

 

„Teraz egzamin ósmoklasisty 2021 język polski” Arkusze egzaminacyjne Nowa Era

 

 • Arkusze egzaminacyjne Teraz egzamin ósmoklasisty. Język angielski

Opracowanie jest wzbogacone o modelowe nagrania w formacie egzaminacyjnym, aby uczeń mógł ćwiczyć rozwiązywanie takich zadań.

 

„Teraz egzamin ósmoklasisty 2021 Język angielski” Arkusze egzaminacyjne Nowa Era

 

 • Arkusze egzaminacyjne Teraz egzamin ósmoklasisty. Matematyka

Opracowanie zawiera aż 10 zestawów zadań, które są dostosowane do wymagań egzaminacyjnych w 2022 roku. Dodatkowo są tu arkusze Centralnej Komisji Edukacyjnej próbnego egzaminu oraz egzaminu ósmoklasisty z czerwca ubiegłego roku (2021).

 

„Teraz egzamin ósmoklasisty 2021 Matematyka” Arkusze egzaminacyjne Nowa Era

 

Wybierz odpowiednie pomoce naukowe dla swojego dziecka, aby z mniejszym stresem mogło podejść do egzaminu ósmoklasisty.