Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
Oprawa
Autor
  • więcej
Język
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej
Sposób dostawy (oferta empik)
  • więcej
Okres historyczny
  • więcej

Książki o historii Polski

Książki o historii Polski są niezwykle ciekawymi i interesującymi lekturami, które potrafią wciągnąć na długie godziny. Jeśli tylko interesują Cię dzieje naszych przodków, polityczne decyzje, ciekawostki z różnych epok czy chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej o słynnych Polkach i Polakach – to jesteś w dobrym miejscu.

Książki o początkach Polski

Niezwykle interesujące są książki o początkach państwa Polskiego. To pozycje skierowane do osób, które są zaciekawione, jak żyli ludzie zamieszkujący tereny Środkowo-Wschodniej Europy, i jacy tak naprawdę mogli być władcy i królowie naszego kraju. Fascynujące i ciekawe lektury pomogą rozszerzyć oraz utrwalić zdobytą w czasach szkolnych wiedzę. Dzięki nim dowiesz się, jakie znaczenie odgrywaliśmy na arenie europejskiej i światowej oraz dowiesz się, jak z perspektywy czasu, oceniane są decyzje naszych prawładców i królów.

Książki o niezwykłych Polakach

Interesują Cię dzieje rodu Piastów lub Jagiellonów? Chciałbyś lepiej zapoznać się z postaciami słynnych polityków, takimi jak np. Józef Piłsudski? Lub szukasz informacji o dziejach bohaterek i bohaterów mających duży wpływ na kształtowanie się naszego kraju? Jeśli tak, to w tej kategorii znajdziesz szereg książek, które z pewnością Cię zainteresują, rozbudzą ciekawość i odpowiedzą na wszelkie pytania.

Historia dla każdego

Opracowania i publikacje z tej kategorii zadowolą zarówno młodych entuzjastów historii naszego kraju, jak i nieco starszych. Znajdziesz u nas książki takich autorów jak m.in. Sławomir Koper, Iwona Kienzler, Paweł Jasienica, Stanisław Cat-Mackiewicz, a także Jan Długosz. Proponowane publikacje będą dobrym wyborem dla specjalistów, a także dla osób stawiających pierwsze kroki w poznaniu historii Polski.

Pamiętaj, że jeśli chcesz lepiej poznać epoki w dzeijach Polski, którymi się interesujesz, to powinieneś zapoznać się nie tylko z suchymi faktami, ale również z kulturą, która ewoluowała przez wieki. Sprawdź zatem także polską literaturę piękną i zaczytaj się w najpopularniejszych autorach, takich jak np. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Zbigniew Herbert czy Czesław Miłosz i wielu innych.

Wybierz książki o słynnych Polakach czy o historii Polski z konkretnego okresu i odkrywaj historię naszego kraju na nowo.

więcej
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.