Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Język
  • więcej
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej
Okres historyczny
  • więcej

Książki o historii Polski

Książki o historii Polski są niezwykle ciekawymi i interesującymi lekturami, które potrafią wciągnąć na długie godziny. Jeśli tylko interesują Cię dzieje naszych przodków, polityczne decyzje, ciekawostki z różnych epok czy chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej o słynnych Polkach i Polakach – to jesteś w dobrym miejscu.

Książki o początkach Polski

Niezwykle interesujące są książki o początkach państwa Polskiego. To pozycje skierowane do osób, które są zaciekawione, jak żyli ludzie zamieszkujący tereny Środkowo-Wschodniej Europy, i jacy tak naprawdę mogli być władcy i królowie naszego kraju. Fascynujące i ciekawe lektury pomogą rozszerzyć oraz utrwalić zdobytą w czasach szkolnych wiedzę. Dzięki nim dowiesz się, jakie znaczenie odgrywaliśmy na arenie europejskiej i światowej oraz dowiesz się, jak z perspektywy czasu, oceniane są decyzje naszych prawładców i królów.

Książki o niezwykłych Polakach

Interesują Cię dzieje rodu Piastów lub Jagiellonów? Chciałbyś lepiej zapoznać się z postaciami słynnych polityków, takimi jak np. Józef Piłsudski? Lub szukasz informacji o dziejach bohaterek i bohaterów mających duży wpływ na kształtowanie się naszego kraju? Jeśli tak, to w tej kategorii znajdziesz szereg książek, które z pewnością Cię zainteresują, rozbudzą ciekawość i odpowiedzą na wszelkie pytania.

Historia dla każdego

Opracowania i publikacje z tej kategorii zadowolą zarówno młodych entuzjastów historii naszego kraju, jak i nieco starszych. Znajdziesz u nas książki takich autorów jak m.in. Sławomir Koper, Iwona Kienzler, Paweł Jasienica, Stanisław Cat-Mackiewicz, a także Jan Długosz. Proponowane publikacje będą dobrym wyborem dla specjalistów, a także dla osób stawiających pierwsze kroki w poznaniu historii Polski.

Pamiętaj, że jeśli chcesz lepiej poznać epoki w dzeijach Polski, którymi się interesujesz, to powinieneś zapoznać się nie tylko z suchymi faktami, ale również z kulturą, która ewoluowała przez wieki. Sprawdź zatem także polską literaturę piękną i zaczytaj się w najpopularniejszych autorach, takich jak np. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Zbigniew Herbert czy Czesław Miłosz i wielu innych.

Wybierz książki o słynnych Polakach czy o historii Polski z konkretnego okresu i odkrywaj historię naszego kraju na nowo.

więcej