logo Empik Kocha Planetę

Każdy z nas codziennymi działaniami ma wpływ na przyszłość Ziemi. W Empiku podejmujemy różne inicjatywy z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności. Staramy się dawać coś dobrego od siebie i wprowadzać konkretne zmiany, które zmniejszają nasz negatywny wpływ na środowisko. Ponieważ wierzymy w sens odpowiedzialnego kupowania, proponujemy rozwiązania, dzięki którym bez większego wysiłku stajecie się eko-konsumentami.

Dziękujemy, że codziennie motywujecie nas do zmian na lepsze, po to, aby stale wpływać na poprawę stanu naszej planety. To nasze wspólne dobro - dom dla nas i kolejnych pokoleń. #EmpikKochaPlanete

Nie pakujemy zamówień empik.com z odbiorem w salonach

Przy zamawianiu książek, płyt, filmów, zabawek i części produktów z kategorii sport, motoryzacja i AGD w aplikacji lub na Empik.com, wybierz opcję bezpłatnej „dostawy do salonu” a odbierzesz produkty bez opakowań i wypełniaczy.

Usługa Zarezerwuj i odbierz w salonie w 2 godziny

Zamiast składać zamówienie online, sprawdź w aplikacji lub na Empik.com dostępność produktu, zarezerwuj i odbierz w salonie już po dwóch godzinach. Dzięki temu nie musimy go pakować ani transportować z magazynu.

Empik Premium i Empik Premium Free bez plastikowych kart

Już ponad 7 milionów użytkowników programu Empik Premium i Empik Premium Free nie posiada plastikowych kart – aby korzystać z wielu przywilejów, w tym bezpłatnej dostawy czy zniżek, wystarczy konto w aplikacji z e-kartą.

Pay&Go - brak papierowego paragonu i faktury elektroniczne

To szybkie i wygodne rozwiązane dostępne z poziomu naszej aplikacji pozwala na samodzielnie skanowanie produktów i opłacanie zakupów bez konieczności podchodzenia do kasy - bez drukowania paragonu i tylko z fakturą elektroniczną.

Oferta eko produktów - sprawdź

Konsekwentnie rozwijamy ofertę certyfikowanych eko-produktów na Empik.com – to m.in. kosmetyki naturalne, akcesoria dla mamy i dziecka, środki czystości, drewniane zabawki czy „zielone” środki transportu (np. rowery, hulajnogi).

strzałka do przesuwania elementów suwaka do tyłu
strzałka do przesuwania elementów suwaka do przodu

Popularne z dostawą bez opakowań

infografika empik kocha planetę

Książki z dostawą bez opakowań

zobacz wszystkie

Gry, zabawki z dostawą bez opakowań

zobacz wszystkie
Gry, zabawki z dostawą bez opakowań MUDUKO, gra karciana , WIRUS MUDUKO
4.8/5
17,99 zł
Promocja
16,49 zł  najniższa cena

18,86 zł  cena regularna

Gry, zabawki z dostawą bez opakowań Jenga Classic, A2120 Jenga
4.8/5
57,49 zł
Megacena
Gry, zabawki z dostawą bez opakowań Ravensburger, Gra zręcznościowa, La Cucaracha Ravensburger
4.8/5
111,99 zł
Promocja
111,99 zł  najniższa cena

118,99 zł  cena regularna

Gry, zabawki z dostawą bez opakowań Scrabble Original, Gra słowna, Y9616 Scrabble
4.8/5
99,99 zł
Promocja
99,99 zł  najniższa cena

118,31 zł  cena regularna

Gry, zabawki z dostawą bez opakowań Rebel, Gra Rodzinna, Dobble Rebel
4.8/5
38,99 zł
Promocja
37,99 zł  najniższa cena

40,56 zł  cena regularna

Gry, zabawki z dostawą bez opakowań LEGO Harry Potter, klocki, Skrzat domowy Zgredek, 76421 LEGO
4.9/5
129,11 zł
Promocja
127,81 zł  najniższa cena

139,99 zł  cena regularna

Muzyka z dostawą bez opakowań

zobacz wszystkie
Muzyka z dostawą bez opakowań Naucz mnie tańczyć
4.6/5
49,99 zł
47,49 zł
Muzyka z dostawą bez opakowań Hackney Diamonds
4.8/5
79,99 zł
Megacena
75,99 zł
Muzyka z dostawą bez opakowań Pokaz slajdów
4.7/5
49,99 zł
47,49 zł
Muzyka z dostawą bez opakowań 1-800- Oświecenie
4.8/5
53,16 zł
50,50 zł
Muzyka z dostawą bez opakowań Bankiet u sanah
4.6/5
54,99 zł
52,24 zł
Muzyka z dostawą bez opakowań Chłopi
4.8/5
49,99 zł
Megacena
Muzyka z dostawą bez opakowań Lata Dwudzieste
3.9/5
29,99 zł
Promocja
48,99 zł (-38%)  najniższa cena

48,99 zł (-38%)  cena regularna

Muzyka z dostawą bez opakowań Safe
4.9/5
59,99 zł
Megacena
56,99 zł
Muzyka z dostawą bez opakowań PROXL3M
4.5/5
59,99 zł
56,99 zł
Muzyka z dostawą bez opakowań Heartcore
4.8/5
43,99 zł
41,79 zł

Filmy z dostawą bez opakowań

zobacz wszystkie

Recenzja książki „Odpowiedzialna moda. Guilt-free przewodnik po slow fashion”

Nie spodziewałam się, że ta książka będzie aż tak dobra! Ma mnóstwo oryginalnych porad i przemyśleń, ale przede wszystkim pokazuje jak w dobie kryzysu klimatycznego możemy ciągle cieszyć się modą i nie niszczyć planety. Wiesz, gdzie znaleźć najlepszy jeans...

więcej

10 mitów na temat bycia eko

„Miłośnik ekologii jeździ tylko na rowerze, wydaje dużo pieniędzy na żywność bio i mieszka z dala od cywilizacji” – czy to na pewno prawdziwy obraz człowieka, który troszczy się o środowisko? Rozprawiamy się z 10 popularnymi mitami na temat bycia eko.

więcej

Drewniane i ekologiczne zabawki dla maluszków (0 – 3 lata)

Drewniane i ekologiczne produkty, to najlepsze, co możemy dać naszym dzieciom. Zwłaszcza najmniejszym, ponieważ maluchy do trzeciego roku życia bawią się, używając wszystkich zmysłów, w tym również smaku, czyli najzwyczajniej wkładają zabawki do buzi...

więcej

Najczęściej zadawane pytania

Jakie produkty zamawiane na Empik.com nie są pakowane w przypadku dostawy do salonów?

To w sumie ¾ produktów, które oferujemy jako Empik w naszym sklepie online. Są to książki, muzyka, filmy, zabawki oraz część produktów z kategorii sport, motoryzacja, AGD. Na tym jednak nie koniec - będziemy sukcesywnie dodawać kolejne kategorie produktów, które nie będą pakowane w przypadku wyboru opcji odbioru zamówienia w salonie. Co ważne, żeby zamówienie było realizowane bez opakowania, nie może zawierać więcej niż 4 sztuki produktów z w/w kategorii. Dostawy zamówień bez opakowań do salonów Empik nie obejmują artykułów od zewnętrznych sprzedawców (w ramach marketplace).

Dlaczego zrezygnowaliście z pakowania zamówień empik.com z odbiorem w salonach? Czy to nie jest jakaś ekościema?

Każdy z nas codziennymi działaniami ma wpływ na przyszłość Ziemi. W Empiku podejmujemy różne inicjatywy z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności. Staramy się dawać coś dobrego od siebie i wprowadzać konkretne zmiany, które zmniejszają nasz negatywny wpływ na środowisko. Ponieważ wierzymy w sens odpowiedzialnego kupowania, proponujemy rozwiązania, dzięki którym bez większego wysiłku stajecie się eko-konsumentami. Wystarczy, że przy zamawianiu książek, płyt, filmów, zabawek i części produktów z kategorii sport, motoryzacja i AGD, wybierzecie bezpłatną opcję „dostawa do salonu” i… już! Odbierzecie produkty bez żadnego opakowania. Zachęcamy również do korzystania z usługi rezerwacji produktu online i odbioru w sklepie - bez pakowania produktów i bez ich transportu z magazynu, usługi Pay&Go - transakcji w aplikacji bez drukowania paragonów, tylko z f-rami elektronicznymi, programów Empik Premium i Empik Premium Free bez plastikowych kart a także wyboru eko produktów na Empik.com (z odpowiednimi certyfikatami). To dopiero początek i nie zamierzamy na tym poprzestać. Wdrażamy eko-opakowania dla innych rodzajów dostaw - nie chcemy tworzyć niepotrzebnych odpadów, które w dodatku mogą być trudne do przetworzenia. Wśród priorytetowych obszarów jest dla nas również ekologiczny zielony transport - wszystko po to, aby minimalizować ślad węglowy. O kolejnych takich inicjatywach będziemy Was informować. Dziękujemy, że codziennie motywujecie nas do zmian na lepsze, po to, aby stale wpływać na poprawę stanu naszej planety. To nasze wspólne dobro - dom dla nas i kolejnych pokoleń. #EmpikKochaPlanetę

Dlaczego nie pakujecie wszystkich produktów zamawianych z dostawą do salonów? Nie wszystkie produkty są objęte tą akcją – jakie są wyłączenia i dlaczego?

Z tej bezpłatnej formy dostawy można skorzystać przy zamówieniach zawierających jednorazowo maksymalnie 4 sztuki produktów z kategorii książka, muzyka, film, zabawki i część kategorii sport, motoryzacja, AGD. Jest to na ten moment blisko ¾ produktów sprzedawanych bezpośrednio przez Empik w naszym sklepie internetowym (dostawy zamówień bez opakowań do salonów Empik nie obejmują artykułów od zewnętrznych sprzedawców - w ramach marketplace). W przypadku muzyki z tej opcji wyłączone są winyle a w przypadku zabawek – cała kategoria figurek. Ponadto wiele produktów, ze względu na wysoką wartość, ryzyko uszkodzeń mechanicznych (np. szklane opakowania), względy higieniczne czy zbyt drobne gabaryty nie może być objęta zamówieniami bez opakowań do salonów. Są to kategorie: Elektronika, Zdrowie i Uroda (płyty: kremy, perfumy), artykuły szkolne i papiernicze, Dziecko i Mama, Moda, Prasa, Przyjęcia i okazje, Kolekcje własne odraz Delikatesy. W II połowie bieżącego roku udostępnimy taką opcję w przypadku zamówień składających się z pojedynczych produktów z kategorii artykuły papiernicze oraz Zdrowie i Uroda.

Jak zamówię jednocześnie na przykład książkę i perfumy z odbiorem w salonie, to czy takie zamówienie również nie będzie zapakowane?

Perfumy – z powodu ryzyka uszkodzenia produktu – nie są objęte opcją dostawy bez opakowania. Podobnie jak artykuły z kategorii tj. Elektronika, artykuły szkolne i papiernicze, Dziecko i Mama, Moda, Prasa, Przyjęcia i Okazje, Kolekcje własne, czy Delikatesy. Więc w takiej sytuacji zamówienie będzie zapakowane standardowo..

W jaki sposób/jak konkretnie brak opakowania przy jednym zamówieniu dostarczanym do salonu przekłada się (średnio) na środowisko?

Wystarczy, że zrealizujemy niespełna 250 zamówień bez żadnego opakowania w opcji dostawy do salonów i tym samym wspólnie z naszymi klientami ratujemy 1 drzewo. Rocznie to nawet 40 tysięcy drzew. To cztery razy więcej niż rośnie w Łazienkach Królewskich w Warszawie!

Mam obawy o to czy produkt (np.książka) dostarczany bez opakowania nie zostanie zniszczony podczas transportu do salonu. Jak o to dbacie?

Zamówienia bez opakowań są przewożone z magazynu do salonów w usztywnionych zbiorczych boxach. Taka forma minimalizuje ryzyko potencjalnych uszkodzeń produktów. Na bieżąco śledzimy reakcje klientów kupujących na Empik.com i okazuje się, że w przypadku zamówień bez opakowań, poziom zadowolenia (mierzony tzw. wskaźnikiem NPS) jest wyższy niż w przypadku zamówień w opakowaniach odbieranych w salonie. Reakcje są bardzo pozytywne - nasi odbiorcy wierzą w sens odpowiedzialnego kupowania. Już aż 80% zamówień Empik.com do odbioru w salonach jest realizowanych właśnie bez opakowań.

A co z zamówieniami dostarczanymi kurierem i do paczkomatów? Kiedy będą pakowane bez użycia foliowych wypełniaczy czy plastikowej taśmy klejącej?

W Empiku podejmujemy różne inicjatywy z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności. Staramy się dawać coś dobrego od siebie i wprowadzać konkretne zmiany, które zmniejszają nasz negatywny wpływ na środowisko. Obok rezygnacji z pakowania zamówień Empik.com z odbiorem w salonach, zaczęliśmy wdrażać nowy standard pakowania pozostałych zamówień z wykorzystaniem eko-rozwiązań. Nie chcemy generować niepotrzebnych odpadów, które w dodatku mogą być trudne do przetworzenia. Pierwsi klienci otrzymują już swoje paczki z nowym, papierowym wypełnieniem. Projekt jest obecnie w fazie testów, więc część produktów np. kosmetyki mogą być jeszcze dostarczane przy użyciu w niewielkim zakresie folii bąbelkowej. Testujemy również papierowe taśmy – docelowo, w ciągu kilku miesięcy całkowicie zaprzestaniemy wykorzystywania plastikowych folii do pakowania produktów zamówionych na Empik.com.