Tomek i Przyjaciele

Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Nowości
Dla kogo
Wiek
  • więcej
Wybrane marki
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena
Sposób dostawy (oferta empik)
Wyczyść filtry

Tomek i Przyjaciele

„Tomek i Przyjaciele” to brytyjski serial animowany dla dzieci, którego fabuła została oparta na serii książeczek autorstwa Wilberta Awdry’ego. Premiera serialu odbyła się w 1984 roku. Zyskał on popularność na całym świecie, dlatego z czasem zaczęły powstawać liczne produkty dla dzieci z wizerunkiem bohaterów. W naszym asortymencie znajdują się zabawki, artykuły szkolne i papiernicze, a także wiele innych produktów różnych marek, w tym Fisher Price, Faro, Mattel, Baby Mix, Diakakis, Detexpol, Setino, Amscan czy Trefl.

Kim są bohaterowie serialu animowanego „Tomek i Przyjaciele”?

Akcja serialu rozgrywa się na fikcyjnej brytyjskiej wyspie Sodor w latach 50-tych i 60-tych XX wieku. Głównym bohaterem jest Tomek – niebieska lokomotywa z numerem 1 na boku. Pracuje on na kolei wspólnie z innymi pociągami, którzy są jego przyjaciółmi.

Zadaniem lokomotyw jest realizowanie na czas przewozów, którymi zarządza Gruby Zawiadowca Pan Szyneczka. Na wyspie znajdują się pociągi spalinowe, wąskotorowe oraz parowe. Każda z lokomotyw stara się sumiennie wykonywać pracę, aby zasłużyć na pochwałę swojego zawiadowcy. W realizację zadań zaangażowane są również inne urządzenia – np. żurawie, statki powietrzne, pojazdy drogowe czy dźwigi.

Bohaterowie serialu biorą udział w wielu fascynujących przygodach – wyścigach, poszukiwaniach zaginionego skarbu czy akcjach ratunkowych. Wspólnie obchodzą święta, rozwiązują problemy i przezwyciężają własne słabości. Wielokrotnie muszą wykazać się sprytem, mądrością oraz odwagą.

Produkty z motywem serialu „Tomek i Przyjaciele”

W naszym asortymencie można znaleźć wiele produktów dla chłopców i dziewczynek z bohaterami serialu „Tomek i Przyjaciele”. Są to zwłaszcza różnego typu zabawki, w tym lokomotywy, mosty, tory kolejowe, helikoptery, kredki do kąpieli, puzzle, sortery kształtów, klocki czy grzechotki. Kategoria ta obejmuje również artykuły szkolne i papiernicze, talerzyki, serwetki i balony na przyjęcie, a także pościele dziecięce, ręczniki, prześcieradła czy poszewki.

Sprawdź naszą ofertę produktów inspirowanych serialem „Tomek i Przyjaciele”, a następnie wybierz coś ciekawego dla swojego dziecka.

więcej

Dowiedz się więcej o bajce Tomek i Przyjaciele i innych

Wszystkie artykuły