Kaśka Sochacka

Nadzieją polskiej muzyki alternatywnej często są młodzi wokaliści, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w branży. Do ich grona trzeba zaliczyć Kaśkę Sochacką. Artystka ma już sporą rzeszę wiernych fanów, entuzjastycznie reagujących na każdą jej nową piosenkę. W 2019 roku ukazała się jej debiutancka płyta Wiśnia, a w marcu 2021 wydaje ona już kolejny album  Ciche dni.

Podstawowe dane:

Kaśka Sochacka

Życie prywatne artystki

Katarzyna Sochacka urodziła się w 1990 roku w niezwykle muzykalnej rodzinie, toteż muzyka towarzyszyła jej od wczesnego dzieciństwa. Jej tata grał na gitarze, a Kasia wraz z rodzeństwem udzielała się w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Kroczyckiej, którego opiekunką była jej mama Helena. Sochacka spędziła swoje dzieciństwo w gminie Kroczyce, gdzie przyszła na świat. Pomimo uzdolnień muzycznych Kasia zdecydowała się na studia na kierunku ekonomicznym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Początki kariery muzycznej

Przełomem w jej karierze jako artystki był udział w III edycji Mam talent! w telewizji TVN, gdzie udało jej się dostać do finału. Nie wygrała programu, ale dała się poznać szerokiej publiczności. Przedstawiła swoje dwie autorskie piosenki pod tytułem Drzazga i Czasu części pierwsze.

W 2014 roku ponownie postanowiła spróbować swoich sił jako uczestniczka telewizyjnego talent show. Tym razem wzięła udział w VII edycji Must Be the Music. Tylko muzyka, gdzie dotarła do półfinału.

Krok po kroku stara się ona rozwijać się muzycznie. W 2017 roku jej piosenka Trochę tu pusto, którą nagrała 2 lata wcześniej, została wykorzystana w czołówce serialu Polsatu – Zawsze warto.

Pierwsze płyty i koncerty

Zasadniczym debiutem muzycznym artystki Kaśki Sochackiej była płyta EPka pod tytułem Wiśnia, którą wydała z wytwórnią muzyczną Jazzboy Records. Nie byłoby to prawdopodobnie możliwe, gdyby nie przypadkowe spotkanie na planie Must Be The Music z Pawłem Jóźwickim, czyli szefem Jazzboya. Zachwycił się on jej głosem i piosenką, którą wykonywała na castingu. Zaprosił do współpracy, czego owocem była debiutancka płyta artystki. Singiel promujący płytę – Wiśnia uplasował się z początkiem 2020 roku na pierwszym miejscu notowania Listy przebojów Programu Trzeciego. Zanim wydała minialbum, Sochacka miała na swoim koncie tylko dwa single z 2017 roku – Zachody i Trochę tu pusto.

Wspólne koncertowanie z Kortezem przyniosło Kaśce Sochackiej rozpoznawalność i przysporzyło fanów. I ona, i Kortez (Łukasz Federkiewicz) dobrze czują się w podobnych gatunkach muzycznych, takich jak poezja śpiewana, jazz i pop alternatywny. Razem wyjechali w trasę koncertową, podczas której często wykonywali na scenie wspólnie z nim swoje piosenki, np. Wiśnię.

W 2021 roku w marcu na polskim rynku muzycznym ma pojawić się druga płyta – album studyjny Kaśki Sochackiej pod tytułem Ciche dni, wydany również przez wytwórnię Jazzboy Records. W piosence pod tym samym tytułem Kasia Sochacka śpiewa w duecie z Dawidem Podsiadłą.

Charakterystyczny, niski zachrypnięty głos artystki stał się jej znakiem rozpoznawczym. Sama mówi, że w młodości słuchała piosenek Edyty Bartosiewicz, Kasi Kowalskiej i Kasi Nosowskiej czy zespołów takich jak Perfect i Lady Pank. Muzyka lat 90. wywarła duży wpływ na jej gust muzyczny. W jej piosenkach nie brakuje znakomitych tekstów, nastrojowości, ale czasem także rockowego pazura.

więcej
Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Polecane
Nowości
Wybrani wykonawcy
Nośnik
Dostępność
Cena
Ocena
Sposób dostawy (oferta empik)

Kaśka Sochacka - płyty

Albumy studyjne i minialbumy:

  • Wiśnia (2019)
  • Ciche dni (2021)

Single:

  • Trochę tu pusto (2017)
  • Zachody (2019)
  • Wiśnia (2019)
  • Wiśnia (Live) (gościnnie Kortez) (2019)
  • Śnie (2020)
  • Jeszcze (2020)
  • Ciche dni (2021)

 

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.