Filtruj
Kategorie
Dla kogo
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Cena

Gry planszowe z serii Sen

W kategorii tej znajdują się planszowe gry Naszej Księgarni: Sen, Smoki, Kruki i Koty. Tworzą one serię, której przewodnim motywem jest motyw podróży do świata snów. Oprawę graficzną do każdej z gier przygotował polski ilustrator Marcin Minor.

Gra planszowa Sen

Jest to gra planszowa i karciana dla 2-5 graczy autorstwa Thorstena Gimmlera. Wyróżniono ją Nagrodą Klubu Złoty Pionek 2018 oraz została wybrana najlepszą grą planszową w konkursie Świat Przyjazny Dziecku. Zadaniem graczy jest tworzenie snów, w których znajduje się jak najmniejsza liczba kruków. Ilustracje z tymi ptakami można wylosować z talii kart. Istnieje możliwość ich wymiany, jeżeli gracz otrzyma specjalną kartę do wykonywania akcji. Oprócz standardowej wersji ukazała się edycja jubileuszowa gry Sen z okazji 100-lecia istnienia Naszej Księgarni. Na kartach znalazły się nowe pozłacane ilustracje, a także zmieniono wygląd pudełka.

Gra planszowa Kruki

Kruki to gra planszowa stworzona przez Gamewright – producenta gier planszowych. Jest przeznaczona dla dwóch graczy, którzy przy użyciu wylosowanych kart budują tor lotu dla ptaków i starają się jak najszybciej dotrzeć do mety. Trasę wyścigu mogą zmienić dodatkowe karty specjalne. W zestawie z grą znajdują się drewniane pionki w kształcie kruków.

Gra planszowa Smoki

Autorem gry Smoki Naszej Księgarni jest Kevin Kichan Kim. Gracze losują karty, na których znajdują się ilustrację smoków i kruków. Zwycięzcą zostaje osoba, która zdobędzie 3 żetony smoka, będące nagrodą za zgromadzenie jak najmniejszej liczby punktów pod koniec rundy. W tym celu trzeba starać się przyjąć odpowiednią strategię odrzucania i wymiany kart. Gra Smoki jest przeznaczona dla od 2 do 5 graczy w wieku 8+.

Gra planszowa Koty

Czwartą grą planszową z serii Naszej Księgarni są Koty autorstwa Vincenta Joassina. Może w niej brać maksymalnie siedmiu graczy w wieku 10+. W przeciwieństwie do poprzednich gier tworzących serię, tym razem zwycięstwo zapewnia zdobycie jak największej liczby punktów. Można je otrzymać za pozyskanie kart z ilustracjami kotów obecnych w czterech krainach snów. Na niektórych kartach znajdują się kruki, za które dostaje się punkty ujemne. Gracz może się ich pozbyć, wręczając je swoim rywalom lub korzystając ze specjalnych kart z ilustracjami nocnych zwierząt – (nietoperzy, sów i ciem) oraz smoków.

Sprawdź naszą ofertę gier planszowych oraz karcianych z serii Naszej Księgarni. Rywalizuj z innymi graczami i wspólnie odwiedzajcie różne krainy snów.

więcej