REGULAMIN USŁUGI ZWROTU CZĘŚCI ŚRODKÓW

 1. Zwrot części środków przysługuje wyłącznie uczestnikom programu „Empik Premium” („Klient”) na zasadach określonych w niniejszym regulaminie.
   
 2. Każdego dnia uczestnictwa w programie „Empik Premium” Klient nabywa prawo do uzyskania 3% zwrotu kwoty wskazanej odpowiednio na paragonie/fakturze VAT wystawionej w 45 (czterdziestym piątym) dniu przed danym dniem, na warunkach określonych w pkt. 4 i 5 poniżej (jest to zwrot środków jak w promocjach typu „cashback”).
   
 3. Wartość środków zwracanych na podstawie pkt. 2 powyżej, będzie wyliczana osobno dla każdej transakcji w 45 (czterdziestym piątym) dniu po wystawieniu odpowiednio danego paragonu/danej faktury VAT.
   
 4. Zwrot środków przysługuje za zakupy dokonane w Sklepie Internetowym empik.com od Empik po zalogowaniu do konta lub w salonach Empik po okazaniu kodu klienta w aplikacji empik o ile:
  1. dane zamówienie zostało odebrane i opłacone przez Klienta, oraz
  2. Klient nie zwrócił żadnego produktu z zamówienia ani go nie anulował, przy czym środki zostaną naliczone w przypadku uznania reklamacji Klienta co do produktu.
    
 5. Kwota zwrotu będzie naliczana od łącznej wartości brutto zakupów dokonanych przez Klienta w ramach danej transakcji w Sklepie Internetowym empik.com lub w salonach Empik, bez uwzględnienia ewentualnych kosztów dostawy, i uwzględnionej na paragonie/fakturze VAT. Przy czym, przy wyliczaniu wartości środków należnych do naliczenia Klientowi nie będą brane pod uwagę zakupy alkoholu, tytoniu, leków i innych środków farmaceutycznych, preparatów do początkowego żywienia niemowląt, żywności specjalnego przeznaczenia medycznego, biletów oraz karty GSM i doładowań do telefonu.
   
 6. Zwrot środków nastąpi na „Twoje Środki”, tj. w ramach funkcjonalności Sklepu Internetowego empik.com zawierającej informację o zgromadzonych środkach, do której Klient ma dostęp za pośrednictwem swojego konta. Środki zgromadzone na „Twoich Środkach” umożliwiają opłacanie zamówień w Sklepie Internetowym empik.com. Środki mogą zostać wykorzystane przez Klienta na zasadach określonych dla „Twoich Środków” w regulaminie empik.com.
   
 7. Po każdej dokonanej transakcji Klientowi w koncie w Sklepie Internetowym empik.com wyświetli się informacja o środkach oczekiwanych (środki oczekiwane to maksymalna kwota, jaka mogłaby zostać przyznana Klientowi, przy założeniu, że całość zamówienia zostanie zrealizowana, a Klient nie odstąpi od umowy zakupu i nie wypowie jej w całości lub w części). Po upływie 45 dni od dnia wystawienia paragonu/faktury VAT dokumentujących dokonanie transakcji będzie pojawiała się informacja o środkach przyznanych (środki przyznane to środki, jakie zostaną naliczone na „Twoje Środki” po 45 dniach od wystawienia paragonu/faktury VAT, na podstawie kwoty wynikającej z danego paragonu/faktury VAT na warunkach określonych w pkt. 4 i 5 powyżej).
   
 8. Przyznane środki pozostaną aktywne przez okres 12 miesięcy od daty ich naliczenia na „Twoje Środki”, również w przypadku odstąpienia od lub rozwiązania umowy o korzystanie z „Empik Premium” przez Klienta lub rozwiązania umowy przez Empik.
   
 9. Klient sam podejmuje decyzję, kiedy i na jakie zakupy wykorzysta przyznane środki.
   
 10. Przyznane środki nie podlegają wymianie na środki pieniężne w całości lub w części.
   
 11. Maksymalna wysokość środków przyznanych Klientowi za pojedynczą transakcję wynosi 20 zł, a maksymalna wysokość środków przyznanych Klientowi miesięcznie wynosi 50 zł. Powyższe limity mają zastosowanie również po odstąpieniu lub wypowiedzeniu umowy o Usługę oraz ponownym do niej przystąpieniu w danym miesiącu.
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.