Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Ocena produktu
Format
Producent
  • więcej
Wydawca
  • więcej

Cyfrowe gry logiczne na PC

Gry logiczne są tytułami, które na różne sposoby sprawdzają pomysłowość graczy. W tej kategorii znajdują się klasyczne przygodówki, gry-łamigłówki oraz cyfrowe wersje planszówek. Nasz asortyment obejmuje cyfrowe gry logiczne PC na platformy typu Steam.

Klasyczne przygodowe gry logiczne na PC

Jednym z gatunków reprezentujących gry logiczne są klasyczne przygodówki. Tytuły opierające się na mechanice point and click zasłynęły z łamigłówek, których rozwiązanie wymagało zazwyczaj umiejętnego połączenia wskazówek i wykorzystania odnalezionych przedmiotów. Taka koncepcja rozgrywki ewoluowała przez lata, a jednymi z cenionych reprezentantów gatunku są serie „Syberia” czy „Broken Sword”.

Z czasem gry przygodowe rozwinęły się m.in. do postaci trzecioosobowych gier przypominających tytuły akcji typu L.A. Noire lub produkcji niemal filmowych, jak gry studia Telltale Games. Cyfrowe gry logiczne na komputery to także różne łamigłówki traktujące np. o budowie mostów, zarządzaniu miastami, czy zmaganiu się z graficznymi zagadkami.

Planszówki, jako cyfrowe gry logiczne

Świat gier planszowych i cyfrowych dynamicznie się przeplata i wiele tzw. gier bez prądu doczekało się wydań cyfrowych. Deweloperzy przenoszą zasady planszówek do wirtualnego świata dzięki czemu powstała nowa kategoria cyfrowych gier logicznych na komputery. Pod taką postacią można przetestować m.in. gry „Splendor”, „Carcassonne”, „Small World”, czy „Colt Express”.

Zaletą cyfrowych gier logicznych na PC bazujących na planszówkach jest możliwość rozgrywki online. Gracze nie muszą szukać partnerów do wspólnej zabawy przy jednym stole. Zamiast tego mają możliwość połączenia się przez sieć z graczami z całego świata. Taka opcja rozwiązuje jeden z problemów miłośników gier planszowych. Granie w gry logiczne pozwala na ćwiczenie umysłu przez zabawę i utrzymanie go w wysokiej formie.

Wybierz cyfrową grę logiczną na PC z naszego asortymentu. Zrealizuj kod aktywacyjny i poddaj treningowi swój umysł.

więcej