Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Ocena produktu
Format
Producent
Wydawca

Gry cyfrowe dla dzieci na PC

Komputery PC są nie tylko narzędziem do pracy, ale także domowym centrum rozrywki, które może pomóc we wprowadzeniu dzieci w świat gamingu. W naszym asortymencie posiadamy cyfrowe gry dla dzieci na komputer od takich twórców, jak Traveller's Tales czy Ubisoft.

Gatunki cyfrowych gier dla dzieci na PC

Gry dziecięce przyjmują rożne formy, a jednymi z rodzajów, po jakie sięgają deweloperzy są platformery oraz gry przygodowe. Nierzadko dochodzi do połączenia cech charakterystycznych i mechanik obu gatunków. Przykładem takiego podejścia są m.in. gry LEGO, które na przestrzeni lat wypracowały sobie charakterystyczną formułę. Gracze pokonują w nich zręcznościowe etapy wymieszane z sekwencjami potyczek i łamigłówek środowiskowych. Przykładem klasycznej gry platformowej są odsłony serii Rayman, w których trzonem rozgrywki jest szybkie poruszanie się i skakanie po platformach.

Wydawcy starają się uatrakcyjnić tytuły dziecięce m.in. wykorzystaniem licencji. Wśród cyfrowych gier dla dzieci na PC można znaleźć pozycje oparte o baśnie Disneya, czy postaci znane z innych popularnych bajek. Nie jest to jednak regułą i na rynek trafiają także gry autorskie. Jedną z kategorii tytułów dziecięcych są gry edukacyjne starające się uczyć przez zabawę.

Zalety zakupu cyfrowych gier dla dzieci na PC

Jedną z zalet zakupu cyfrowego wydania gry jest szybkość realizacji zamówienia. Użytkownik otrzymuje kod aktywacyjny natychmiast po zapłaceniu za zamówienie. W efekcie nie musi oczekiwać na dostawę produktu, co docenią rodzice chcący dać grę zniecierpliwionemu dziecku.

Klucz aktywacyjny pozwala przypisać na zawsze daną grę do konta użytkownika, który go wykorzysta. Kody są dedykowane konkretnym platformom pokroju Steam, EA App czy Ubisoft Connect. Po aktywacji klucza klient platformy będzie w stanie pobrać i zainstalować grę na komputerze. Takie rozwiązanie pozwala m.in. korzystać z gry na różnych urządzeniach bez noszenia ze sobą płyty. Warunkiem jest instalacja klienta danej platformy oraz zalogowanie się na czas rozgrywki.

Przejrzyj cyfrowe gry dla dzieci na komputer w naszym asortymencie i wybierz interesujący cię tytuł dla swojej pociechy!

więcej