Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Polecane
Nowości
Nośnik
Wersja językowa
Producent
  • więcej
PEGI
  • więcej
Wydawca
  • więcej

Gry RPG na PS4

Gry RPG na Playstation 4 (role-playing game) są oparte na narracji. Gracze wcielają się w nich w fikcyjne postacie. Rozgrywka ma miejsce w fikcyjnym świecie. Główny cel to przeprowadzenie gry według scenariusza i osiągnięcie umownych celów przy jednoczesnym zachowaniu reguł. Statystyki postaci są rozbudowane, a fabuła i questy charakteryzują się wielowątkowością.

Do tego gatunku gier na Playstation 4 można zaliczyć klasyczne gry RPG bazujące na zasadach papierowych gier RPG, jak np. Fallout, ale również RPG akcji, w których dynamiczna walka jest toczona w czasie rzeczywistym. jRPG to tytuły opierające się na stylu i kulturze państw z dalekiego wschodu, jak manga czy anime (Final Fantasy, Kingdom Hearts).

Japońskie gry RPG

Persona 5, to japońska gra RPG na PS4. Gracz wciela się w rolę ucznia szkoły wyższej o przezwisku Joker. Akcja toczy się we współczesnym Tokio. Świat gry został podzielony na dwie części – rzeczywistość oraz Metaverse, czyli przestrzeń, która jest formowana przez ambicje oraz pragnienia ludzi. To kolejna część cyklu Persona, będąca spin-offem Shin Megami Tensei.

Fabuła Bloodborne jest osadzona w mrocznym świecie fantasy, który jest stylizowany na okres wiktoriański. Akcja toczy się w mieście Yarnam, w którym panuje plaga zamieniająca mieszkańców w potwory. Bohater musi stawić czoło wyzwaniu i odkryć tajemnicę miasta.

Gry RPG dla fanów walki z potworami

Undertale, to kolejna z najpopularniejszych gier RPG na PlayStation 4. Fabuła toczy się w podziemiu zamieszkanym przez potwory. Frisk, czyli główny bohater musi rozwikłać kila łamigłówek i pokonać napotykane istoty, by znaleźć wyjście z podziemi. Każdy ze spotykanych przez Friska potworów, ma własną osobowość.

Wiedźmin to seria gier bazowana na książkach Andrzeja Sapkowskiego. Gracz ma możliwość poznania wysp Skellige, Wolnego Miasta Novigrad, Oxenfurtu, czy też zgliszcz wiedźmińskiego miasta Kaer Morhen. Gracz steruje postacią z perspektywy trzeciej osoby.

Wśród wielu popularnych tytułów gier RPG na PS4 znajdują się także Divinity: Original Sin II, NieR: Automata, Diablo III: Eternal Collection oraz Dark Souls III.

Sprawdź ofertę gier RPG na PlayStation 4 i spraw sobie rozrywkę na najwyższym poziomie.

więcej