Filtruj
Kategorie
Dla kogo
  • więcej
Kolor
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Vans

W naszym asortymencie znajdują się różne produkty marki Vans, w tym buty, bluzy, plecaki, worki na buty i piórniki. Do wyboru są modele z najpopularniejszych kolekcji tego amerykańskiego producenta, w tym Vans Old Skool, Slip-On, Authentic, SK8-Hi, Era i Utrarange.

Historia marki Vans

Firma Vans powstała 16 marca 1966 roku w kalifornijskim mieście Anaheim. Założył ją Paul Van Doren, jego brat Jim Van Doren oraz pozostali wspólnicy – Serge D’Elia i Gordy Lee. Otworzyli oni sklep obuwniczy, który szybko zyskał popularność w całej Kalifornii. W 1977 roku pojawiły się pierwsze modele obuwia ze słynnej serii Vans Old Skool. W 2012 roku marka Vans wprowadziła na rynek pierwsze buty z wulkanizowaną podeszwą. W 1984 roku firma ta złożyła wniosek o ochronę przed upadłością, jednak dzięki wdrożeniu planu reorganizacji uniknęła bankructwa. W kolejnych latach dynamicznie się rozwijała, stając się jedną z najpopularniejszych marek obuwia sportowego.

Buty Vans

W naszym asortymencie znajdują się buty Vans damskie i męskie. Jest to obuwie odpowiednie do uprawiania sportu – zwłaszcza skateboardingu, akrobacji BMX, surfingu i snowboardingu. Firma ta przez wiele lat swojego istnienia współpracowała z profesjonalnymi zawodnikami, dzięki czemu opracowała obuwie spełniające potrzeby aktywnych osób. Buty Vans wyróżniają się wysoką wytrzymałością, co stanowi zasługę m.in. skórzanych paneli i gumowej podeszwy, zapewniającej przyczepność, wygodę i odpowiednią amortyzację.

Obuwie Vans jest przeznaczone nie tylko dla sportowców, lecz także do codziennego użytkowania. Flagowy produkt stanowią sznurowane trampki Vans. Znakiem rozpoznawczym amerykańskiej marki są buty Vans męskie z wzorem szachownicy oraz logo firmy. Natomiast damskie obuwie Vans często występuje w stylistyce retro, którą nadają m.in. wzory kwiatowe. Cechą charakterystyczną butów tego producenta jest wyścielany kołnierz, wyściółka odprowadzającą wilgoć, charakterystyczny boczny pasek oraz niska cholewka płócienno-zamszowa.

Bluzy Vans

Marka Vans wprowadziła również na rynek bluzy z kapturem i logo na piersi. Do wyboru jest odzież uszyta z bawełny i poliestru. Każda bluza Vans przyjmuje styl charakterystyczny dla skejterów. Jej splot jest wytrzymały i odporny na przetarcia, a w niektórych bluzach zastosowano wodoodporną powłokę.

Sprawdź naszą ofertę produktów amerykańskiej marki Vans i wybierz stylowe obuwie, bluzę lub plecak.

więcej