Filtruj
Kategorie
Kolor
Dostępność
Ocena
Cena
Sprzedawca

Thermos

W ofercie naszego sklepu dostępna jest szeroka gama produktów marki Thermos, której nazwa dała początek popularnemu wyrazowi termos, jakim potocznie określane są wszelkiego rodzaju butelki i pojemniki termiczne. Kubek termiczny Thermos, termos Thermos czy torba termiczna Thermos to tylko niewielka część oferowanego asortymentu. Posiadamy produkty, które nie tylko sprawdzą się w trakcie wypraw czy wycieczek, ale również zapewnią utrzymanie pożądanej temperatury posiłków czy napojów podczas codziennego użytkowania. 

Historia marki

Historia marki Thermos sięga 1904 roku, kiedy to niemiecki producent szklanych pojemników próżniowych Reinhold Burger, wraz ze swoim biznesowym partnerem Albertem Aschenbrennerem, tworzą pierwszą butelkę izolacyjną. W drodze ogłoszonego lokalnego konkursu, którego celem było znalezienie określenia dla swojego produktu, nadają mu nazwę Thermos. Słowo zostało zaczerpnięte z języka greckiego, gdzie therme oznacza gorący.

Dzięki swojej innowacyjności produkt szybko zyskuje na popularności i już w cztery lata później jest produkowany w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Anglii, a w 1909 roku zostaje nagrodzony na ośmiu światowych ekspozycjach.

Na przestrzeni lat firma stale się rozrastała zyskując grono odbiorców, wśród których znajduje się również angielska rodzina królewska, która przyznaje firmie Thermos przywilej dostarczania swoich produktów na swój dwór, jak również wyraża zgodę na nadanie niemieckiemu producentowi możliwości używania herbu na swoich produktach.

Kolejne lata ewolucji marki Thermos owocują wprowadzeniem na rynek między innymi produktów ze stali nierdzewnej, termosów dla sportowców czy kubków termicznych, które w chwili obecnej stały się przedmiotami codziennego użytku.

Jaki model Thermos wybrać?

Wszystkie modele marki Thermos są gwarantem produktów wysokiej jakości, jednak to, na który z nich się zdecydować, uzależnione jest od potrzeb oraz preferencji przyszłego użytkownika. Najważniejsze jest określenie przeznaczenia danego termosu, kubka, pojemnika czy torby, ponieważ poszczególne grupy asortymentowe, ze względu na funkcjonalność, nieznacznie się od siebie różnią. Dlatego niezależnie od tego, czy jest to Thermos obiadowy, wodoszczelny termokubek czy kubek niekapek, warto zapoznać się ze szczegółowym opisem znajdującym się przy każdym z produktów.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Decydując się na zakup produktów Thermos, warto zwrócić uwagę na przeznaczenie danego modelu, jego funkcjonalność oraz materiał z jakiego został wykonany. Ważne są również informacje dotyczące obsługi, sposobu konserwacji czy produktów jakie można w nim przechowywać. Wszystko to wpływa bowiem na jego efektywność i trwałość, a tym samym na stopień zadowolenia z zakupu.

więcej