Schleich

Filtruj
Kategorie
Dla kogo
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Schleich

Schleich to niemiecka marka ręcznie malowanych figurek, akcesoriów i zestawów zabawkowych. W asortymencie tego producenta znajdują się m.in. figurki różnych zwierząt, w tym koni, jednorożców i dinozaurów.

Konie Schleich

Najbardziej znanym produktem z oferty niemieckiej marki są koniki Schleich. Podobnie jak inne figurki, powstają one z polichlorku winylu, dzięki czemu cechują się dużą trwałością i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Każda figurka jest ręcznie malowana.

Pozostałe zwierzaki Schleich

W ofercie Schleich znajduje się kolekcja Wild Life z figurkami dzikich zwierząt oraz Farm World, z gatunkami zwierząt domowych i żyjących na farmie. Do wyboru są m.in. krowy, świnie, lwy, tygrysy, lamparty, psy czy koty. Każda figurka wyróżnia się realistycznym wyglądem zwierzęcia, a także precyzyjnym odwzorowaniem detali i barw.

Figurki Schleich z postaciami fantastycznymi

Marka Schleich oferuje również figurki postaci fantastycznych. W kolekcji Eldrador można znaleźć m.in. smoki, ogniste psy, wróżki, bestie czy elfy. Popularna jest także seria Bayala, zawierająca miniaturowe wersje jednorożców z kolorowymi skrzydłami.

Schleich – zestawy i akcesoria

Oferta niemieckiego producenta obejmuje ponadto zabawkowe kolekcje, np. zestawy koni Schleich, w których do figurki zwierzęcia dołączona jest np. stajnia, uzda, siodło, myjnia czy siano. Inne dostępne akcesoria to m.in. budka dla psa, domek dla żółwi, pojazdy, drzewa czy skrzynie do transportu zwierząt.

Historia marki Schleich

Marka Schleich powstała w 1935 roku, kiedy Friedrich Schleich założył firmę z siedzibą w niemieckiej miejscowości Schwäbisch Gmünd. Jego pierwsze figurki pojawiły się na rynku w latach 50. XX wieku. Były to lalki wytwarzane z drewna i drutu, a następnie pokrywane aksamitem.

Ogromną popularność przyniosły firmie Schleich ręcznie malowane figurki przedstawiające Smerfów, Snoopiego, a także bohaterów filmów Walta Disneya, np. psa Pluto czy jelonka Bambiego. W sprzedaży pojawiły się również figurki Schleich ukazujące superbohaterów komiksów DC i Marvela, np. Supermena, Batmana, Kobietę Kot, Jokera czy Zieloną Latarnię. W latach 80. oferta niemieckiej marki została poszerzona o zwierzaki Schleich oraz figurki z Muppetami.

Schleich była firmą rodzinną do końca 2006 roku, a następnie została przejęta przez brytyjską grupę HgCapital. Figurki Schleich są popularne nie tylko w Niemczech, lecz także w wielu innych krajach świata.

Zapoznaj się z naszym asortymentem zabawek marki Schleich i wybierz spośród nich produkt, który sprawi radość twojemu dziecku.

więcej

TOP - najczęściej kupowane produkty Schleich

TOP
Schleich, figurka, Koń-Mustang Ogier Rasy Sorraia, 13915
8 Schleich, figurka, Koń-Mustang Ogier Rasy Sorraia, 13915 Schleich
5/5
29,99 zł
Promocja
31,80 zł  najniższa cena

32,79 zł  cena regularna

TOP
Schleich, figurka, Koń-Srebrna Klacz Rasy Dapple, 13914
25 Schleich, figurka, Koń-Srebrna Klacz Rasy Dapple, 13914 Schleich
5/5
29,99 zł
Promocja
30,71 zł  najniższa cena

32,30 zł  cena regularna