Rollerblade

Filtruj
Kategorie
Nowości
Dla kogo
Marka
Kolor
Dostępność
Ocena
Cena

Rollerblade

Firma Rollerblade powstała w 1980 roku z inicjatywy dwóch hokeistów z Minnesoty. Początkowo rolki tej marki były sprzedawane wyłącznie na rynku lokalnym, jednak pod koniec lat 80. działalność została rozszerzona o organizację imprez oraz zawodów rolkowych. Wówczas Rollerblade zaangażowało się również w promowanie nowego trendu, czyli – rolkarstwa agresywnego. Na początku lat 90. została zainicjowana dystrybucja międzynarodowa poprzez stworzenie przedstawicielstw w kilku krajach na całym świecie.

W 1991 roku Nordica wykupiła 50% udziałów firmy Rollerblade, co wiązało się ze wspólną promocją. Współpraca zaowocowała zwiększeniem wiarygodności marki, co przełożyło się na ogromny wzrost sprzedaży. Dzięki tym osiągnięciom rolkarstwo stało się jedną z najczęściej uprawianych dyscyplin sportowych. W latach 90. w rolkach Rollerblade zaczęto stosować rewolucyjne systemy technologiczne. Zostały one wyposażone w mocniejsze i lżejsze materiały, obniżono ich cenę oraz wprowadzono nowy sposób hamowania – ATB. Rozwiązania te sprawiały, że rolkarstwo dotarło do większych grup użytkowników.

Rolki Rollerblade

Rolki Rollerblade wyróżniają się specjalną wkładką z serii Five Star Fit, która dopasowuje się do stopy. Ponadto jest twarda i w zależności od modelu może być częściowo lub całkowicie wyjmowana. Oferta marki Rollerblade jest skierowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych oraz do mniej lub bardziej zaawansowanych rolkarzy. Dostępne są także specjalistyczne modele dla sportowców, którzy uczestniczą w wyścigach.

Marka stworzyła również linię produktów fitness. Rolki Rollerblade damskie i męskie pozwalają jednocześnie cieszyć się jazdą oraz zatroszczyć się o dobrą kondycję i wzmocnienie mięśni nóg. Aluminiowa płoza przyczynia się do mniejszych strat energii, co automatycznie przekłada się na szybszą jazdę.

Oprócz tego rolki Rollerblade męskie oraz damskie są wyposażone w nisko zawieszoną płozę Lo-Balance, która zapewnia dużą stabilność, co ma znaczący wpływ na komfort jazdy. Co więcej, wyjmowany but wewnętrzny Premium first fit V-CUT Liner, dzięki wydajnemu systemowi wentylacji, zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Linia fitness obejmuje takie modele jak Acitivia, Crossfire, Spark i Speedmachine. Marka Rollerblade to gwarancja wysokiej jakości i niezawodności, gdyż od zawsze przyciągała najlepszych zawodników w branży rolkarstwa. Z rolek tej firmy korzystały m.in. takie legendy sportu jak: Ben Brilliante, Sven Boekhorst, Robert Guerrero czy Vincent Vuvankha. Rollerblade oferuje również szeroką gamę produktów związanych z rolkarstwem, do których można zaliczyć – kaski, ochraniacze lub kółka do rolek.
 

więcej