Filtruj
Kategorie
Dla kogo
Kolor
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Revell

Składanie modeli Revell to konstruktorska zabawa dla dzieci i dorosłych. Modelarstwo może stać się hobby, które uczy wyobraźni przestrzennej, wspiera rozwój zdolności manualnych, ćwiczy precyzję i cierpliwość.

Modele do sklejania Revell

Modele Revell już od wielu lat dominują na rynku modelarskim. Wykonane są z wytrzymałego plastiku, a nadruki są odporne na ścieranie. Są produkowane z ekologicznych i bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Ich zaletą jest fakt, iż zestawy składają się z wielu szczegółowych i dobrze dopasowanych elementów. Posiadają różne stopnie trudności. Przygotowywane zestawy marki Revell są tworzone w odpowiedniej skali, ale zachowują wszystkie cechy oryginałów – nawet najmniejsze detale są odwzorowane.

Dzięki modelom firmy Revell można uczyć się historii oraz specyfikacji pojazdów różnych epok. Revell posiada w swojej ofercie m.in. samoloty, motocykle, czołgi, samochody czy okręty. Składanie modeli rozwija pasję kolekcjonerską – po złożeniu kilku pojedynczych zestawów można stworzyć np. kolekcję floty wojennej danego okresu historycznego.

Modele marki Revell – samoloty

W kolekcji modeli znajdują się samoloty wojskowe do lat 20 XX wieku, z przełomu 1920 – 1949 oraz z czasów powojennych. Revell stworzył także modele samolotów cywilnych (np. Boeing, Concorde, Airbus, Antonov, Embraer). Swoje nowatorskie pomysły na modele firma rozwinęła dzięki dobrej współpracy z partnerami handlowymi. Jeszcze przed pierwszym lotem oryginalnego Airbusa A380, Revell zaprezentował model tego samolotu.

Modele marki Revell – samochody

W kolekcji modeli firmy Revell znajdują się liczne modele samochodów klasycznych, nowoczesnych i wyścigowych. Znaleźć można wśród nich takie marki jak: Porche, BMW, Mercedes, Ford, Volkswagen, Jaguar czy Audi.

W modelach samochodów pojawiają się także inspiracje pojazdami biorącymi udział w wyścigach: rajd Paryż –  Dakar, rajdowych mistrzostwach świata (WRC) czy Niemieckich Mistrzostwach Samochodów Turystycznych.  

Historia marki Revell

Firma Revell powstała w Stanach Zjednoczonych w 1943 roku. Sam jej założyciel Lewis H. Glaser wymyślił pierwszy model – odwzorował samochód z plastikowych części. W kolejnych latach modelarstwo stało się popularnym sposobem spędzania czasu dla mieszkańców USA i Europy. Początkowo firma sprzedawała po kilka tysięcy modeli rocznie, a obecnie już miliony zestawów. Sukces marki opiera się na wysokim standardzie produkcji i nowych pomysłach odwzorowywania pojazdów.

Zapoznaj się z naszą kolekcją modeli Revell i wybierz jeden z nich do sklejenia dla siebie lub obdaruj nim bliską osobę.

więcej