Filtruj
Kategorie
Empik Premium
System operacyjny
Wielkość ekranu
Rozdzielczość
Pamięć wbudowana
Pamięć RAM
Liczba rdzeni procesora
Aparat główny
  • więcej
Rodzaj matrycy
Pojemność akumulatora
Rodzaj karty SIM
Rodzaj napędu
Funkcjonalności
  • więcej
Komunikacja urządzenia
  • więcej
Dominujący kolor
Pasuje do modelu
  • więcej
Sprzedawca
  • więcej
Sposób dostawy (oferta empik)
Wejścia/wyjścia
Dostępność
  • więcej
Ocena
Cena

Realme — smartfony i akcesoria elektroniczne

Realme to marka powstała w 2018 roku w Chinach. W tym samym czasie został zaprezentowany pierwszy smartfon tej produkcji, natomiast już w listopadzie Realme zajęła pierwsze miejsce na rynku indyjskim w kategorii nowo powstałych marek. Kolejne lata to dalsza ekspansja i wyróżnienia, a także czas wprowadzania oferty do Europy. W Polskich sklepach sprzęt Realme pojawił się w 2020 roku — w asortymencie królują smartfony oraz mniejsze akcesoria elektroniczne, jak słuchawki, smartwatche czy opaski sportowe.

Na rynku telefonów smartfony Realme wyróżniają się dużymi wyświetlaczami o odpowiedniej rozdzielczości, umożliwiającymi oglądanie filmów w dobrej jakości. Użytkownicy mogą wybierać między modelami o mniejszych lub większych rozmiarach i oryginalnej, różnorodnej kolorystyce. Marka stawia na prostą konstrukcję i łatwą, intuicyjną obsługę, a także wydajną baterię — 4500 mAh, a nawet 6000 mAh. We wszystkich telefonach Realme zastosowano system operacyjny Android.

Smartfony Realme — dodatkowe udogodnienia

Osoby korzystające z dwóch numerów mogą sięgnąć po modele z dual SIM. Producent Realme zatroszczył się również o dodatkowe funkcje w smartfonach, jak wi-fi, Bluetooth, czytnik linii papilarnych, akcelerometr czy żyroskop. Pomyślano także o wprowadzeniu telefonów działających w technologii 5G. Poszczególne modele zostały wyposażone w pamięć RAM o różnej pojemności — dla najbardziej wymagających użytkowników przygotowano smartfon z 12 GB RAM. W ten sam sposób rozwiązano kwestię pamięci wbudowanej, która mieści się w przedziale od 16 GB aż do 256 GB.

Atutem smartfonów jest aparat fotograficzny pozwalający na tworzenie dobrej jakości zdjęć i filmów. Poszczególne modele są wyposażone w kamerki do selfie oraz podwójne głośniki. Kolejną zaletą, o której warto wspomnieć, jest opcja szybkiego ładowania — w wielu przypadkach wystarczy godzina podłączenia urządzenia do prądu. Dzięki zastosowaniu technologii NFC Realme pozwala na dokonywanie płatności zbliżeniowych. Ciekawym rozwiązaniem oferowanym przez niektóre modele jest możliwość ładowania zwrotnego.

Stylowe, nowoczesne smartfony Realme

Smartfony Realme przyciągają wzrok oryginalnym, minimalistycznym wzornictwem, cienkimi ramkami i modną kolorystyką. Są wydajne, proste w obsłudze, chwalone za jakość głośników i aparatu fotograficznego. Nowe modele zostały zaopatrzone w nakładkę realme Ul, która zastąpiła ColorOS. Ciekawym rozwiązaniem jest związany z nią tryb chronienia poufnych danych, dzięki któremu wszelkie numery czy hasła używane podczas korzystania z telefonu zostają ukryte.

więcej