Filtruj
Kategorie
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Purina

Marka Purina istnieje na rynku od 1894 roku. Należy do koncernu Nestle i obecnie jest jedną z najpopularniejszych firm produkujących karmy dla psów oraz kotów. Jako pierwsza na świecie wprowadziła pokarmy, które są dostosowane do różnych potrzeb zwierząt, związanych z wiekiem oraz intensywnym okresem wzrostu. Dodatkowo Purina prowadzi badania w zakresie dobrostanu zwierząt oraz behawiorystyki. Firma pracuje również nad zwiększeniem świadomości zwierzęcych potrzeb, a także nad promowaniem odpowiedzialnej opieki nad czworonogami.

Pożywienie bogate w witaminy oraz w składniki mineralne

W 2005 roku marka wprowadziła dwie unikalne formuły – Optistart, która zawiera collostrum, czyli wyciąg z pierwszego mleka matki oraz Actilea z zawartością drożdży, prebiotyków i przeciwutleniaczy oraz Purina One.

Purina One, to seria produktów zawierająca specjalne karmy dla psów oraz kotów. Znajdujące się w nich składniki odżywcze, związki mineralne oraz witaminy takie jak A, D3, E, C oraz tauryna wspomagają zdrowy rozwój pupila.

Produkty dla psów rasowych

Purina tworzy również specjalne karmy dla konkretnych ras psów. Zostały one stworzone z myślą o różnych potrzebach czworonogów, m.in. owczarków niemieckich oraz buldogów francuskich. Ich skoncentrowane składniki zapobiegają problemom jelitowym oraz skrętowi żołądka.

Karmy dla psów po sterylizacji

Sterylizacja wiąże się ze wzmożonym apetytem, który to może przyczynić się do otyłości. W związku z tym dieta psów kastrowanych powinna być mniej kaloryczna i mniej tłusta oraz wzbogacona o dodatek niestrawnego włókna pokarmowego, które wypełnia żołądek zwierzęcia i zapewnia dłuższe uczucie sytości. Na potrzeby takich psów została stworzona linia Purina OptiWeight.

Karmy dla psa alergika

Dodatek formuły ze zwiększoną ilością probiotyków wzmacnia odporność i chroni układ pokarmowy przed niestrawnościami. Hipoalergiczne produkty zapobiegną powstawaniu alergii i pomogą w dbaniu o zdrowie pupila. W trosce o najbardziej wrażliwe zwierzaki stworzono serię Purina Pro Plan Veterinary Diets.

Karmy Purina dla mruczących czworonogów

Marka ta oferuje również różnorodne karmy dla kotów, dostępne w wielu połączeniach smakowych, aby właściciel mógł dobrać smak, który najbardziej przypadnie do gustu domowemu mruczkowi. Zarówno te o suchej, jak i mokrej konsystencji zapewniają pupilowi zdrowy i harmonijny rozwój. Karmy Purina zostały stworzone z miłości do wszystkich futrzaków.

Purina prowadzi badania nad właściwą zawartością karm we własnych ośrodkach badawczych. Nawiązała także strategiczne partnerstwo z fundacją Viva! w programie Adopciaki.pl, która wspiera adopcje bezdomnych psów oraz kotów.

więcej