Filtruj
Kategorie
Dla kogo
Marka
Kolor
Dostępność
Ocena
Cena
Sprzedawca

Nike

Firma powstała w 1964 roku z inicjatywy dwóch przyjaciół: trenera atletyki Billego Bowermana oraz studenta biznesu Phila Knighta, jednak dopiero od 1978 roku jest znana pod obecną nazwą – Nike. Wiąże się to z rezygnacją z dystrybucji japońskich butów na rynek amerykański i początkiem projektowania oraz sprzedaży własnych modeli. Pierwszą wprowadzoną innowacją była podeszwa w modelu Nike Waffle Trainer. Chropowata i nierówna powierzchnia gofrów przyrządzanych na śniadanie stała się inspiracją do stworzenia nowej, rewolucyjnej linii obuwia sportowego.

Nike Air

Kolejnym przełomowym momentem w historii marki stało się stworzenie technologii Nike Air. Jej konstruktorem został inżynier kosmonautyki i lotnictwa w NASA – Frank Rudy. Amortyzację wstrząsów gwarantowała umieszczona w podeszwie poduszka wypełniona gazem. To rozwiązanie sprawiło, że buty umożliwiły wydajniejsze treningi oraz chroniły przed urazami i nadmiernym obciążeniem mięśni, ścięgien i stawów. Dzięki sukcesowi tego modelu firma zaczęła produkować serię Nike Air Max, dzięki czemu treningi mogły stać się jeszcze wydajniejsze.

Współpraca ze sportowcami

Nike jest światowym liderem w sprzedaży butów męskich i damskich, ubrań oraz wielu akcesoriów sportowych. Od wielu lat współpracuje ze znanymi sportowcami i atletami. Produkty tej firmy wpierają między innymi takie gwiazdy sportu jak Cristiano Ronaldo, LeBron James, Sergei Fedorow, czy Bo Jacson. Nike nawiązało również współpracę z wieloma aktorami oraz przedstawicielami świata muzycznego. Marka jest także sponsorem klubów, drużyn i reprezentacji narodowych. Hasło „Just do it” przeszło do historii i stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych sloganów na świecie.

Szeroki asortyment marki Nike

Wśród odzieży produkowanej przez Nike znajdują się bluzy wykonane z materiału o wysokiej jakości. Charakteryzują się one połączeniem nowoczesnego designu z klasyką. W szerokiej kolekcji można znaleźć także t-shirty przeznaczone do codziennego użytkowania, koszulki polo i termoaktywne oraz te sygnowane klubami piłkarskimi.

Jednym z kultowych akcesoriów Nike są również plecaki, dostosowane do potrzeb starszych i młodszych użytkowników. Funkcjonalny układ, spora ilość kieszeni, przegródki oraz duża pojemność umożliwią spakowanie się do szkoły, na siłownię lub wycieczkę rowerową, jednocześnie pozwalając na zachowanie porządku.

Logo marki

Charakterystyczne logo Nike, tzw. Swoosh, jest znane na wszystkich kontynentach. Wygodne sportowe obuwie oraz komfortowa odzież są wykorzystywane nie tylko na bieżni, korcie lub boisku, ale także jako codzienny strój z nowoczesnym i niezawodnym designem.

więcej